Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole

Ogłoszenia

23.06.2024 r. Dwunasta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, piątek- wspomnienie św. Ireneusza BM DK, sobota- uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

2. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów; niech nie zabraknie w nim okazji do odnowienia relacji z Bogiem, jako Ojcem poprzez niedzielną i świąteczną Eucharystię, sakrament pokuty i pojednania, medytację Słowa Bożego oraz modlitwę. Warto również skorzystać z rekolekcji miejscowych lub wyjazdowych organizowanych przez różne wspólnoty oraz ofert pielgrzymek.

3. Informujemy, że na mocy dekretu Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego z dniem 1 lipca ks. Marcin Olejniczak kończy pracę w naszej parafii i rozpocznie posługę w Parafii św. Stanisława BM we Włocławku. 

 

16.06.2024 r. Jedenasta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego Z, piątek- wspomnienie bł. Alojzego Gonzagi Z.

2. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się każdego dnia o godzinie 17.45.

3. Powoli dobiega końca rok szkolny i katechetyczny; jako rodzice i dziadkowie zadbajmy, aby dzieci i młodzież rozpoczęła wakacje w jedności z Bogiem poprzez spowiedź i Komunię Świętą.   

4. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Andrzej Witulski z ul. Poniatowskiego, Tadeusz Ugarenko ostatnio mieszkający we Wrocławiu, Maria Stritzke z ul. Garncarskiej.

 

09.06.2024 r. Dziesiąta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie bł. Bogumiła B, wtorek- wspomnienie św. Barnaby Ap, czwartek- wspomnienie św. Antoniego z Padwy PDK, piątek- wspomnienie bł. Michała Kozala BM.

2. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się każdego dnia o godzinie 17.45.

3. W czwartek 13 czerwca po Mszy wieczornej Różaniec i procesja fatimska.  

4. W ostatnim czasie do wieczności odszedł Mirosław Olejnik z ul. Ceramicznej.    

 

02.06.2024 r. Dziewiąta Niedziela Zwykła 

1. Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nabożeństwo czerwcowe oraz procesja Eucharystyczna odbywać się będzie po wieczornej Mszy, aż do uroczystości NSPJ włącznie.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, Środa- wspomnienie św. Bonifacego BM, piątek- uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, sobota- wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. Zapraszamy na akcję krwiodawstwa- w czwartek 6 czerwca w godzinach 8.00-12.00- to kolejna okazja aby czynić dobro, aby dzielić się sobą.

4. W przyszłą niedzielę 9 czerwca po wszystkich Mszach odbywać się będzie zbiórka pieniędzy dla ratowania życia naszej parafianki Anny Prószyńskiej z Gozdowa-Działek chorującej na nowotwór. Zebrane środki posłużą do sfinansowania bardzo drogiej i nierefundowanej immunoterapii swoistej w Niemczech, będącej dla niej z medycznego punktu widzenia- ostatnią szansą. Nie omijaj, przekaż wiadomość, uczyń dobro, pomóż.

5. W poniedziałek 3 czerwca Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

6. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Zenobia Jaskuła z ul. Broniewskiego, Eugenia Szurgot z ul. Włocławskiej, Antonina Leszcz z ul. Sienkiewicza.   

 

26.05.2024 r. Niedziela- uroczystość Najświętszej Trójcy 

1. W tym tygodniu w czwartek- uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; istotą tej uroczystości jest celebrowanie Eucharystii we wspólnocie Kościoła, a udział w niej jest obowiązkowy. Procesja eucharystyczna jest aż i tylko konsekwencją sprawowanej Mszy świętej i wyraża gotowość pójścia za Panem drogą życia, aż do szczęśliwej wieczności. W tę uroczystość Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00, po procesji, czyli ok 12.30 i o 18.00. Procesja eucharystyczna ulicami miasta wyruszy z kościoła p w. MB Częstochowskiej po Mszy o godzinie 10.30. Prosimy o zaangażowanie asystę, służbę liturgiczną, dziewczynki komunijne do sypania kwiatków.

2. Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nabożeństwo majowe/czerwcowe oraz procesja Eucharystyczna odbywać się będzie po wieczornej Mszy, aż do uroczystości NSPJ włącznie.

3. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej Dz., piątek- święto Nawiedzenia oraz pierwsza sobota miesiąca z odpowiednim nabożeństwem.

4. W sobotę 1 czerwca o godzinie 11.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania; parafian i ludzi dobrej woli prosimy o modlitwę za kandydatów do tego sakramentu oraz ich rodziny.  

5. Dekret Biskupa Włocławskiego

 

19.05.2024 r. Niedziela- uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. 

2. Przyszła niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy; niedziela ta kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej, każdy kto zaniedbał ten obowiązek popełnia grzech ciężki.

3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto NMP Matki Kościoła- Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00; tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna, czwartek- święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, piątek- wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. 

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni- każdego dnia o godzinie 17.30.

 

12.05.2024 r. Siódma Niedziela Wielkanocy- uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Trwamy w nowennie przed uroczystością Pięćdziesiątnicy (odprawiana codziennie w ramach nabożeństwa majowego); przyszła niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny w liturgii Kościoła; tego dnia o godzinie 10.30 dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę swojej I Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- święto św. Macieja Ap., czwartek- święto św. Andrzeja Boboli, PM., Patrona Polski.  

3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni- każdego dnia o godzinie 17.30.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszły: Anna Andrzejak z ul. Bogumiła, Janina Jałkiewicz ze Stegny, Barbara Woźniak z ul. Toruńskiej.

 

05.05.2024 r. Szósta Niedziela Wielkanocy

1. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, tego dnia 25 dzieci o godzinie 12.00 przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej; od najbliższego piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, środa- uroczystość św. Stanisława BM., Patrona Polski.

3. W najbliższy poniedziałek o godzinie 18.45 spotkanie młodzieży klas ósmych i próba w ramach przygotowań do bierzmowania- obecność obowiązkowa.

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni- każdego dnia o godzinie 17.30.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Grażyna Matczak z ul. Broniewskiego.   

 

28.04.2024 r. Piąta Niedziela Wielkanocy

1. W środę rozpoczyna sie maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP; w naszej świątyni będą one odprawiane o godzinie 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, środa- wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, czwartek- wspomnienie św. Atanazego BDK, piątek- uroczystość NMP Królowej Polski, tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00, sobota- wspomnienie św. Floriana M. W piątek z racji uroczystosci nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi.   

4. W poprzednim tygodniu został zdemontowany ołtarz w kaplicy MB Częstochowskiej do gruntownej konserwacji; składamy wyrazy wdzięczności panom, którzy pomagali przy tych pracach oraz osobom składającym ofiary na odnowienie ołtarza i wizerunki NMP. 

 

21.04.2024 r. Czwarta Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do wyłącznej służby Bożej w Kościele oraz o nowe powołania kapłańskie. 

2. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- uroczystość św. Wojciecha BM. Głównego Patrona Polski, czwartek- święto św. Marka Ewangelisty. 

3. W ostatnim tygodniu rozpoczął się intensywny remont kaplicy MB Częstochowskiej, jako wotum za nawiedzenie naszej parafii przez Maryję w znaku Ikony Jasnogórskiej; jeśli ktoś pragnie ofiarować złom złota (niepotrzebne obrączki, pierścionki, łańcuszki itp.) lub złożyć osobiste wotum dla odnowienia obrazu Pani Czestochowskiej może to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł Bogan Olejnik z ul. Zawadzkiego

 

14.04.2024 r. Trzecia Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza niedziela to NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele mający nas przyprowadzić do źródła, jakim jest Boże Objawienie publiczne, spisane na kartach Pisma Świętego.

2. Przyszła IV Niedziela Wielkanocy nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do wyłącznej służby Bożej w Kościele oraz o nowe powołania kapłańskie.  

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Mateusz Klimański z ul. Kajki.

 

07.04.2024 r. Druga Niedziela Wielkanocy- święto Miłosierdzia Bożego

1. W najbliższy poniedziałek- uroczystość Zwiastowania Pańskiego- tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 18.00. 

2. Przyszła niedziela to NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele mający nas przyprowadzić do źródła, jakim jest Boże Objawienie publiczne, spisane na kartach Pisma Świętego.

3. Uwaga uczniowie klas 7 i 8! We wtorek, 9 kwietnia w ramach spotkania  przygotowującego do sakramentu bierzmowania o godznie 18.00 Msza o bł. Carlo Acutisie, patronie młodzieży i internetu- obecność obowiązkowa, jak na każdym spotkaniu.

4. Przed nami wyjątkowa akcja krwiodawstwa, która odbędzie się w czwartek 11 kwietnia w godzinach 8.00-12.00. PO RAZ PIERWSZY NA NASZYCH AKCJACH BĘDZIE MOŻNA ODDAĆ OSOCZE. Czwartkowej akcji patronuje bł. Carlo Acutis, który odszedł z tego świata w wyniku ostrej białaczki. Honorowi Dawcy Krwi przez swój dar pomagają również rzeszy chorych na nowotwory układu krwiotwórczego, dlatego tego dnia będą mogli oddać cześć relikwiom bł. Carla Acutisa, zawierzyć się jego opiece oraz zwiedzić jego wystawę CUDA EUCHARYSTYCZNE. 

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Andrzej Walczak z ul. Ceramicznej i Jadwiga Grzelak-Partyka z Czeladzi.

 

31.03.2024 r. Niedziela- uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Przyszła niedziela zgodnie z życzeniem samego Pana Jezusa jest świętem Bożego Miłosierdzia; zapraszamy do naszej świątyni na godzinę 15.00, na Godzinę Miłosierdzia z bł. Carlo Acutisem. 

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

2. Mamy ogromną radość zaprosić parafian, gości, młodzież i dzieci na peregrynację relikwii bł. Carlo Acutisa, który na skutek ciężkiej choroby odszedł z tego świata w wieku zaledwie 15 lat w 2006 r. Został ogłoszony błogosławionym Kościoła przez papieża Franciszka w Asyżu 10.10.2020 r. Jego droga do świętości wiodła przez Eucharystię; był rozkochany we Mszy świętej, miał głębokie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny, na miarę możliwości młodego człowieka świadczył pomoc ubogim, a nowoczesną technologię używał do szerzenia wiary. Wykorzystajmy ten czas na rozpalenie i ożywienie życia eucharystycznego w naszej parafii. Relikwie powitamy już we wtorek, 2 kwietnia o godzinie 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego i pozostaną w naszej świątyni do czwartku 11 kwietnia.

Najważniejsze punkty programu: 

Wtorek, 2 kwietnia, godzina 21.00- Apel Jasnogórski i powitanie relikwii bł. Carlo Acutisa

Środa, 3 kwietnia, godzina 18.00- Eucharystia i prezentacja wystawy Cuda Eucharystyczne modlitwa przy relikwiach oraz projekcja filmu Niebo nie może czekać- dla wszystkich na auli parafialnej

Niedziela, 7 kwietnia, godzina 12.00- Eucharystia i błogosławieństwo chorych; 15.00- godzina Miłosierdzia z bł. Carlo Acutisem

Wtorek, 9 kwietnia, godzina 18.00- uroczysta Eucharystia o bł. Carlo Acutisie

Środa, 10 kwietnia, godzina 18.00- uroczysta Eucharystia o NMP Obrazie i Matce Kościoła; 21.00- Apel Jasnogórski i pożegnanie relikwii

Wraz z relikwiami przybędzie do nas wystawa CUDA EUCHARYSTYCZNE- są to materiały internetowe autorstwa Carlo Acutisa na temat obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. 

 

24.03.2024 r. Niedziela Męki Pańskiej- Palmowa

1. Zapraszamy do głębokiego uczestnictwa w Triduum Paschalnym w naszej świątyni

Wielki Czwartek, godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu adoracji do 21.00

***

Wielki Piątek, godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

15.00- Godzina Miłosierdzia (okazja do spowiedzi)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do 21.00

***

Wielka Sobota

Błogosławieństwo pokarmów- 9.00-16.00, co godzina; Dzierawy- godzina 11.00.
adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od 9.00

***

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
(wieczór z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę), godz. 21.00 - Wigilia Paschalna- najważniejsza liturgia roku i procesja rezurekcyjna. Na tę liturgię przynosimy świece

MŁODZIEŻ KLAS 7 I 8 W RAMACH FORMACJI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA UCZESTNICZY OBOWIĄZKOWO W CAŁEJ LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. 

 

17.03.2024 r. Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. W najbliższy wtorek 19 marca będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Diecezji Włocławskiej; tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 18.00. 

2. W sobotę 23 marca- Parafialny Dzień Skupienia (parafialne rekolekcje w randze renowacji Misji odbywać się będą w późniejszym czasie); tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 16.00- szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież; 18.00. Na pół godziny przed każdą Mszą- możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania; prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę. 

3. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej- Palmowa; Msze będą celebrowane wg porządku niedzielnego. Niedziela ta rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień- czas najważniejszych wydarzeń zbawczych, wydarzeń paschalnych. O godzinie 10.30- procesja z pobłogosławionymi palmami i uroczysta Eucharystia.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Elżbieta Zawieruszyńska z ul. Sienkiewicza, Cecylia Waszkiewicz z ul. Poniatowskiego.

 

10.03.2024 r. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

2. W najbliższy piątek 15 marca po wieczornej Mszy spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

3. Caritas Diecezji Włocławskiej po raz kolejny rozprowadza czekoladowe baranki na stół wielkanocny; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

 

03.03.2024 r. Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

2. Informujemy, że od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach 16.00-17.30.   

3. W najbliższy piątek 8 marca po wieczornej Mszy spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

4. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Kazimierza Królewicza.

5. Caritas Diecezji Włocławskiej po raz kolejny rozprowadza czekoladowe baranki na stół wielkanocny; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Alina Święcicka z ul. Południowej, Tadeusz Kaczmarek z ul. 20 stycznia, Piotr Starzyński z Rzeźniczej, Teresa Kujawska-Rutkowska z ul. Włocławskiej.

 

25.02.2024 r. Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

2. Przypominamy, że do końca lutego kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach przedpołudniowych 8.30-9.30.  

3. W najbliższy piątek 1 marca po wieczornej Mszy- spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Jadwiga Bartłomiejczak z ul. Kilińskiego, Zofia Misiak z ul. Grodzkiej, Adam Rutkowski z ul. Toruńskiej, Anna Markowska z ul. Włocławskiej.

 

18.02.2024 r. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

2. W tym tygodniu w liturgii: czwartek- święto Katedry Apostoła Piotra. 

3. Tegoroczny kurs przedmałżeński odbywać się będzie w naszej parafii w Wielkim Poście od niedzieli 18 lutego i potrwa do Niedzieli Palmowej. Spotkania odbywać się będą w sali parafialnej, w niedziele o godzinie 16.00. Zapraszamy pary narzeczeńskie oraz osoby planujące w niedalekiej przyszłości zawrzeć małżeństwo. Zapisy- na pierwszym spotkaniu.

4. Przypominamy, że do końca lutego kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach przedpołudniowych 8.30-9.30.  

 

11.02.2024 r. Szósta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post; tego dnia Msze z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

3. Informujemy, że do końca lutego kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach przedpołudniowych 8.30-9.30.  

4. Tegoroczny kurs przedmałżeński odbywać się będzie w naszej parafii w Wielkim Poście od niedzieli 18 lutego i potrwa do Niedzieli Palmowej. Spotkania odbywać się będą w sali parafialnej, w niedziele o godzinie 16.00. Zapraszamy pary narzeczeńskie oraz osoby planujące w niedalekiej przyszłości zawrzeć małżeństwo. Zapisy- na pierwszym spotkaniu.

5. W czwartek 15 lutego w godzinach 8.00-12.00 na dużej sali odbędzie się walentynkowa akcja krwiodawstwa. Zachęcamy do podzielenia się darem z siebie, ponieważ jest duże zapotrzebowanie na krew.

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Bogumił Łukaszewski z ul. Miłosnej, Hubert Olczyk z ul. Bogumiła, Alina Krygier z ul. Włocławskiej. 

 

04.02.2024 r. Piąta Niedziela Zwykła

1. Kolędowa wizyta duszpasterska (Poniedziałek- piątek, godzina 14.00; sobota, godzina 9.00)

Poniedziałek, 5 lutego- ul. Zawadzkiego 21, ul. Zawadzkiego- domy jednorodzinne, ul. Niezłomnych, ul. Prusa, ul. Bąkowskiego, ul. Sienkiewicza- domy nad piekarnią Walkowiak

Wtorek, 6 lutego- ul. Kajki, ul. Jasna, ul. Pułaskiego ul. Asnyka, ul. Ogrodowa, ul. Orzeszkowej, ul. Krótka

Środa, 7 lutego- ul. Mickiewicza, ul. Grodzka ul. Kilińskiego, ul. Wschodnia

Czwartek, 8 lutego- Stary Rynek, ul. Starowarszawska, ul. Joselewicza, ul. Długosza, ul. Kuśnierska, ul. Zawiszy

Piątek, 9 lutego- ul. Wyszyńskiego- blok nr 16, ul. Wyszyńskiego- domy za blokiem, ul. Klasztorna, ul. Rzeźnicza, ul. Krzywa, ul. Żelazna, ul. Wodna

Sobota, 10 lutego- ul. Toruńska- pozostałe części- strona prawa i lewa z blokami, ul. Zegarowa

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Agaty, Dz. M., wtorek- wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników, sobota- wspomnienie św. Scholastyki, Dz.

3. W niedzielę 11 lutego z ustanowienia papieża Jana Pawła II przeżywać będziemy XXXII Światowy Dzień Chorego, w tym roku pod hasłem NIE JEST DOBRZE, BY CZŁOWIEK BYŁ SAM. Tego dnia o godzinie 12.00 sprawowana będzie Msza święta za chorych i cierpiących, z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH. Prosimy, aby pomóc osobom starszym i chorym dostać się do świątyni. Jednocześnie przypominamy, że należy zadbać o posługę sakramentalną wobec chorych znajdujących się w domach, szpitalach, domach opieki.

4. W ostatnim czasie do wieczności odeszła Barbara Goss z ul. Kajki.  

 

28.01.2024 r. Czwarta Niedziela Zwykła

1. Kolędowa wizyta duszpasterska (Poniedziałek- piątek, godzina 14.00; sobota, godzina 9.00)

Poniedziałek, 29 stycznia- ul. Zielona, ul. Garncarska- strona prawa, ul. Zawadzkiego 8, 9

Wtorek, 30 stycznia- ul. Garncarska- strona lewa, ul. Zawadzkiego 11, 13

Środa, 31 stycznia- ul. Zawadzkiego 16, 18, 20

Czwartek, 1 lutego- ul. Zawadzkiego 22, 24

Piątek, 2 lutego- ul. Zawadzkiego 26, 28, 29

Sobota, 3 lutego- ul. Toruńska 4-22; ul. Toruńska 5-45

2. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Jana Bosko, P., czwartek 2 lutego- święto Ofiarowania Pańskiego; Msze będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się błogosławieństwo świec dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi. 

4. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Zofia Szczepaniak z ul. Poniatowskiego, Zbigniew Kapuściński z z ul. Powstańców Wielkopolskich, Jan Misiak z ul. Grodzkiej, Zofia Pinkowska z ul. Toruńskiej, Krzysztof Sochacki z ul. Broniewskiego.

 

21.01.2024 r. Trzecia Niedziela Zwykła- Niedziela Słowa Bożego

1. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Franciszka Salezego BDK, czwartek- święto Nawrócenia św. Pawła, piątek- wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.  

2. Program kolędowej wizyty duszpasterskiej (poniedziałek-piątek, godzina 14.00; sobota, godzina 9.00):

Poniedziałek, 22.01.2024- ul. Sienkiewicza 41

Wtorek, 23.01.2024- ul. Sienkiewicza 43 i 45

Środa, 24.01.2024- ul. Sienkiewicza 47 i 49

Czwartek, 25.01.2024- ul. Sienkiewicza 51 i 53

Piątek, 26.01.2024- ul. Sienkiewicza 55 i 57

Sobota, 27.01.2024- Gozdów Działki- ulice: Kazimierza Wielkiego, Leszczynowa, Jaśminowa, Olchowa, Brzozowa, Grabowa,

Stary Rynek, blok nr 30

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Jan Kordylewski- długoletni pracownik naszej parafii, organista, dyrygent Chóru Farnego Lutnia; Msza żałobna w kolskiej farze za śp. Jana Kordylewskiego będzie celebrowana w poniedziałek 22 stycznia o godzinie 18.00, Adrian Dalkiewicz z ul. Garncarskiej, Zofia Szczepaniak z ul. Poniatowskiego.

 

14.01.2024 r. Druga Niedziela Zwykła 

1. W czwartek 18 stycznia rozpoczniemy tydzień szczególnej powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia; jedność uczniów Chrystusa jest według słów Chrystusa przekonującym świadectwem o Synu Bożym posłanym przez Ojca i prawdziwości Ewangelii. We wtorek 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu, który ma nam przypomnieć, że Izrael jako Naród Wybrany odgrywa wciąż ważną rolę w Bożym planie, oraz to iż nasze zbawienie bierze swój początek właśnie od Izraela.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Antoniego Opata, piątek- wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, B.

3. Program kolędowej wizyty duszpasterskiej (poniedziałek-piątek, godzina 14.00; sobota, godzina 9.00):

Poniedziałek, 15.01.2024- ul. Włocławska 10

Wtorek, 16.01.2024- ul. Włocławska 18 i stara zabudowa

Środa, 17.01.2024- ul. Wojciechowskiego 23-25 (klatki 6, 7 i 8)

Czwartek, 18.01.2024- ul. Wojciechowskiego 23-25 (klatki 1, 2, 3, 4, 5) i stara zabudowa

Piątek, 19.01.2024- ul. Sienkiewicza 39

Sobota, 20.01.2024- ul. Nowy Rynek; Gozdów- działki- ulice: Dębowa, Świerkowa, Akacjowa, Bukowa, Sosnowa, Modrzewiowa.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Idzi Malczyk z ul. Grodzkiej, Sylwia Misiak z ul. Stary Rynek.

 

07.01.2024 r. Niedziela- święto Chrztu Pańskiego

1. Dziś niedziela- święto Chrztu Pańskiego, kończące okres Bożego Narodzenia.

2. Program kolędowej wizyty duszpasterskiej (poniedziałek-piątek, godzina 14.00; sobota, godzina 9.00):

Poniedziałek, 08.01.2024- ul. Powstańców Wielkopolskich 9

Wtorek, 09.01.2024- ul. Powstańców Wielkopolskich 11

Środa, 10.01.2024- ul. Powstańców Wielkopolskich 13

Czwartek, 11.01.2024- ul. Włocławska 8

Piątek, 12.01.2024- ul. Włocławska 12

Sobota, 13.01.2024- Dzierawy- strona lewa; ul. Wojciechowskiego 19

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Teresa Morello ze Szwajcarii, Feliksa Krauze z ul. Powstańców Wielkopolskich, Ryszarda Łukaszewska z ul. Garncarskiej.  

 

31.12.2023 r. Niedziela- święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- jest to uroczystość nakazana, Msze będą sprawowane wg porządku niedzielnego; wtorek- wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, BDK, sobota- uroczystość Objawienia Pańskiego- jest to również uroczystość nakazana, Msze będą sprawowane wg porządku niedzielnego; tego dnia błogosławimy wodę, kredę i kadzidło do użytku modlitewnego w domu. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego- kończące okres Bożego Narodzenia.

2. Program kolędowej wizyty duszpasterskiej (poniedziałek-piątek, godzina 14.00; sobota, godzina 9.00):

Wtorek, 02.01.2024- ul. Broniewskiego 16

Środa, 03.01.2024- ul. Broniewskiego 15

Czwartek, 04.01.2024- ul. Broniewskiego 18 i 19A

Piątek, 05.01.2024- ul. Broniewskiego 20 i 21

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi.  

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zbigniew Sowiński z Gozdowa, Barbara Antczak z ul. Zawadzkiego, Bartosz Grabowski z Włocławka.

 

24.12.2023 r. IV Niedziela Adwentu

1. Program Mszy w dni świąteczne:

25 grudnia- Uroczystość Narodzenia Pańskiego- 24.00- Msza w nocy; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00.

26 grudnia- święto św. Szczepana, DM.- 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00. 

2. Radość z Narodzenia Pańskiego podkreślana jest przez oktawę tej uroczystości; w tym tygodniu w liturgii: wtorek- święto św. Szczepana, DM., tego dnia Msze będą sprawowane wg porządku niedzielnego; środa- święto św. Jana Ap. i Ewangelisty, czwartek- święto św. Młodzianków Męczenników, przyszła niedziela- święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa- tego wieczoru o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza za parafian oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku; z publicznym odśpiewaniem Te Deum związany jest przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Program kolędowej wizyty duszpasterskiej (poniedziałek-piątek, godzina 14.00; sobota, godzina 9.00)

środa, 27 grudnia- ul. Buszy, ul. Broniewskiego 8

czwartek, 28 grudnia- ul. Broniewskiego 10

piątek, 29 grudnia- ul. Broniewskiego 12 i 13

sobota, 30 grudnia- Dzierawy (strona prawa od miasta)

4. W sobotę 30 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. kan. Eugeniusz Strzech; Msza w intencji Dostojnego Solenizanta w sobotę o godzinie 18.00.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Wioleta Kroszczyńska z ul. Broniewskiego, Lech Łukasik z ul. Włocławskiej.  

 

17.12.2023 r. III Niedziela Adwentu

1. Dziś niedziela Gaudete- niedziela radości- wchodzimy w drugi etap Adwentu przygotowujący nas na świętowanie i celebrowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego; adwentowy dzień skupienia będzie miał miejsce w sobotę 23 grudnia; Msze sprawowane będą o godzinie 6.00- Msza roratnia; 9.00; 16.00- dzieci i młodzież; 18.00- możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą.

2. Program Mszy w dni świąteczne:

25 grudnia- Uroczystość Narodzenia Pańskiego- 24.00- Msza w nocy; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00.

26 grudnia- święto św. Szczepana, DM.- 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00. 

3. W zakrystii jest dostępny pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny; chleb ten jest znakiem jedności wszystkich członków wspólnoty parafialnej. W sprzedaży są również świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom- uzyskany dochód jest jak zawsze wsparciem dla najuboższych, oraz nowy numer tygodnika Idziemy.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł Eugeniusz Wilczyński z ul. Buszy.   

 

10.12.2023 r. II Niedziela Adwentu

1. Plan kolędowej wizyty duszpasterskiej; poniedziałek-piątek- godzina 14.00; sobota- godzina 9.00

- Poniedziałek 11 grudnia- ul. Harcerska, ul. Dąbrowskiego, ul. Wierzbowa, ul. Wiatraczna, ul. Topolowa

- Wtorek 12 grudnia- ul. Akacjowa, ul. Północna, ul. Powstańców 1863

- Środa 13 grudnia- ul. Słoneczna, ul. Krańcowa, ul. Cisowa, ul. Wrzosowa

- Czwartek 14 grudnia- ul. Kręta, ul. Świerkowa

- Piątek 15 grudnia- ul. Ceramiczna- blok nr 1

- Sobota 16 grudnia- ul. Zamkowa, ul. Ceramiczna- blok nr 2
 

2. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Łucji, Dz. M., czwartek- wspomnienie św. Jana od Krzyża, P.

3. Informujemy, że nasz adentowy dzień skupienia z sakramentem pokuty i pojednania odbędzie się w sobotę 23 grudnia. 

4. W zakrystii jest dostępny pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny; chleb ten jest znakiem jedności wszystkich członków wspólnoty parafialnej. W sprzedaży są również świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom- uzyskany dochód jest jak zawsze wsparciem dla najuboższych, oraz nowy numer tygodnika Idziemy.

5. Bank Krwi jest pusty; na prośbę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, czwartek 14 grudnia na dużej sali odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa- zapraszamy i zachęcamy, aby podzielić się bezcennym darem z samego siebie dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł Adam Szałek z ul. Kajki.  

 

03.12.2023 r. I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny. Adwent w pierwszym swoim wymiarze stanowi przygotowanie na przyjście Chrystusa w chwale, a w drugim etapie- na celebrowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego. Msza Roratnia w naszej świątyni sprawowana będzie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00.

2. Wzorem roku ubiegłego rozpoczynamy kolędową wizytę duszpasterską; wizyta rozpoczynać się będzie od godziny 14.00, w soboty od godziny 9.00. W tym okresie biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku 8.30-9.30.

Poniedziałek 4 grudnia- ul. Żeromskiego, ul. Łąkowa

Wtorek 5 grudnia- ul. Leśna, ul. Bema, ul. Lipowa, ul. Kasztanowa, ul. Jaśminowa

Środa 6 grudnia- ul. Poniatowskiego, ul. Szpitalna, Straszków, ul. Straszkowska

Czwartek 7 grudnia- ul. Bogumiła

Piątek 8 grudnia- Gozdów- ul. Księcia Józefa, ul. Spokojna

Sobota 9 grudnia- ul. Południowa, ul. Miłosna, ul. Cicha, ul. Wesoła

3. W tym tygodniu w liturgii: czwartek- wspomnienie św. Ambrożego BDK, piątek- uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 6.00; 9.00 i 18.00- z pobłogosławieniem medalików dzieci pierwszokomunijnych.

4. W zakrystii jest dostępny pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny; chleb ten jest znakiem jedności wszystkich członków wspólnoty parafialnej. W sprzedaży są również świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom- uzyskany dochód jest jak zawsze wsparciem dla najuboższych.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Piotr Kosicki z ul. Poniatowskiego, Jerzy Glazer ze Straszkowa.

 

26.11.2023 r. Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła- uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza niedziela- uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku kościelnego; za tydzień pierwsza niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny w Kościele powszechnym.

2. W tym tygodniu w liturgii: czwartek- święto św. Andrzeja Ap.  

3. W piątek 1 grudnia- spotkanie uczniów klas trzecich wraz z rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii Świętej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza święta za Honorowych Dawców Krwi- zapraszamy. 

6. Informujemy, że wzorem roku ubiegłego kolędową wizytę duszpasterską rozpoczniemy już po pierwszej niedzieli Adwentu; pierwsza wizyta odbędzie się na ul. Żeromskiego w poniedziałek 4 grudnia od godziny 14.00.

7. W zakrystii jest już dostępny pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny; chleb ten jest znakiem jedności wszystkich członków wspólnoty parafialnej. W sprzedaży są również świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom- uzyskany dochód jest jak zawsze wsparciem dla najuboższych.

 

19.11.2023 r. Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, P., wtorek- wspomnienie Ofiarowania NMP, środa- wspomnienie św. Cecylii, Dz. M., piątek- wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, P. i Towarzyszy; przyszła niedziela jest uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie ostatnią niedzielą roku liturgicznego.

2. W piątek 24 listopada- spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Andrzej Sobiś z USA i Mirosław Buczkowski z ul. Kajki.

 

12.11.2023 r. Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie Pierwszych Męczenników Polskich, piątek- wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zak., sobota- wspomnienie bł Karoliny Kózkówny, Dz.M.

2. Dziś przezywamy dzień szczególnej solidarności z braćmi i siostrami prześladowanymi za wiarę w Jezusa oraz przynależność do Kościoła i wspieramy ich modlitwą oraz ofiarami. W wielu krajach i rejonach świata prześladowania te są skrajnie ciężkie, jak na przykład w Libii, Nigerii, Sudanie, Iranie, Indiach, Pakistanie, czy Korei Północnej, gdzie za przyznanie się do Jezusa grozi śmierć, tortury, więzienie, konfiskata mienia, pozbawienie praw publicznych. Żyjąc w bezpiecznej przestrzeni, jesteśmy zobowiązani być głosem tych, którym odbiera się głos do obrony. Więcej szczegółów na temat prześladowań chrześcijan znajdziesz na stronach: www.opendoors.pl; gpch.pl

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Ewelina Pawłowska z ul. Wiatracznej, Bożena Zawadzka z ul. Słonecznej, Agnieszka Budynek z u. Powstańców Wielkop., Jadwiga Migus z ul. Ceramicznej.

 

05.11.2023 r. Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek- święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, piątek- wspomnienie św. Leona Wielkiego, PPDK, sobota- wspomnienie św. Marcina, B. Dnia 11 listopada Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 10.30; 18.00.

2. Każdego dnia do 9 listopada o godzinie 17.30 wypominki i modlitwa różańcowa za zmarłych.

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Stefan Leśniewski z Gozdowa, z ul. Akacjowej.  

 

29.10.2023 r. Niedziela- uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła 

1. W uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą odprawiane w następującym porządku: 7.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 9.00, 10.30, 12.00 oraz procesja i modlitwy za zmarłych- na cmentarzu parafialnym. Drugiego listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: 7.00, 9.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 15.00- na cmenarzu parafialnym za wszystkich wiernych zmarłych, zmarłych parafian. 

2. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki za zmarłych; wypominki będzie można również zamówić na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych- od rana do godziny 15.00, oraz 2 listopada od 14.00 do 15.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w piątek od godziny 17.00. W piątek 3 listopada o godzinie 18.00 Eucharystia i spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. 

4. W sobotę 4 listopada- wspomnienie św. Karola Boromeusza, B. 

5. W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, można raz dziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Warunki uzyskania takiego odpustu są następujące:

 • stan łaski uświęcającej
 • Komunia Święta
 • modlitwa według intencji papieża
 • brak przywiązania, upodobania w jakimkolwiek grzechu
 • pragnienie uzyskania odpustu- ofiarowanie go za kogoś zmarłego
 • wykonanie czynu związanego z odpustem- w tym przypadku nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych 

​Więcej o odpustach w Kościele znajdziesz tutaj: https://brewiarz.pl/czytelnia/odpusty.php3

 

22.10.2023 r. Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: sobota- święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a w przyszłą niedzielę- wyjątkowy dzień dla wspólnoty parafialnej- uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej świątyni.

2. Zachęcamy do zamawiania wypominek; jest to modlitwa za zmarłych w bliskości celebracji eucharystycznej. Wypominki można zamawiać na cały rok- odczytywane są w niedziele przed Mszami świętymi, na cmentarz- na uroczystość Wszystkich Świętych i na dzień 2 listopada (wspomnienie Wiernych Zmarłych) i na osiem dni po uroczystości.

3. W piątek 20 października po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Barbara Janicka z ul. Sienkiewicza, Jadwiga Koralewska z ul. Sienkiewicza, Marianna Sendal z ul. Zawadzkiego, Marianna Tarszewska z ul. Grodzkiej.

 

15.10.2023 r. Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, wtorek- wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, BM., środa- święto św. Łukasza Ewangelisty, piątek- wspomnienie św. Jana Kantego, P.

2. W najbliższy czwartek 19 października zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa; dołącz i ty w godzinach 8.00-12.00, by uratować czyjeś życie.

3. Zachęcamy do zamawiania wypominek; jest to modlitwa za zmarłych w bliskości celebracji eucharystycznej. Wypominki można zamawiać na cały rok- odczytywane są w niedziele przed Mszami świętymi, na cmentarz- na uroczystość Wszystkich Świętych i na dzień 2 listopada (wspomnienie Wiernych Zmarłych) i na osiem dni po uroczystości.

4. W piątek 20 października po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

 

08.10.2023 r. Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 

1. Przypominamy, że Różaniec w naszej świątyni codziennie o godzinie 17.30. 

2. W tym tygodniu w liturgii: piątek- wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, P.

3. Do uroczystości Wszystkich Świętych pozostał niecały miesiąc; już teraz zachęcamy do zamawiania wypominek za naszych bliskich zmarłych; tradycja wypominek sięga starożytności Kościoła kiedy to biskup we Mszy odczytywał imiona świętych, a następnie zmarłych, prosząc, aby Bóg wpisał ich do księgi życia wiecznego; jest to modlitwa za zmarłych w bliskości celebracji eucharystycznej. Wypominki można zamawiać na cały rok- odczytywane są w niedziele przed Mszami świętymi, na cmentarz- na uroczystość Wszystkich Świętych i na dzień 2 listopada (wspomnienie Wiernych Zmarłych) i na osiem dni po uroczystości. Pamiętajmy o tym szczególnie, jeśli w ostatnim czasie ktoś z naszych bliskich odszedł do wieczności.

4. W dniu 13 października odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie- zapraszamy na godzinę 17.30.

5. W przyszłą niedzielę 15 października przypada kolejny Dzień Papieski- przypominamy sobie postać i nauczanie dziś już świętego Jana Pawła II. Tego dnia ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Dzieło Nowego Tysiąclecia- żywy pomnik św. Jana Pawła II- fundację, która udziela stypendiów dla zdolnej, a ubogiej młodzieży. 

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Halina Olszewska z ul. Jaśminowej.  

 

01.10.2023 r. Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 

1. Rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe; Różaniec w naszej świątyni codziennie o godzinie 17.30. Maryja wielokrotnie zalecała wiernym modlitwę różańcową, ponieważ stanowi on streszczenie Ewangelii. 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi. W piątek 6 października po wieczornej Mszy- spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. 

3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Aniołów Stróżów, środa- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Zak., czwartek- święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku, piątek- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zak., sobota- uroczystość NMP Różańcowej- Msze będą sprawowane o godzinie 7.00 i o godzinie 18.00 uroczysta Eucharystia, błogosławieństwo różańców dzieci pierwszokomunijnych, nabożeństwo różańcowe i procesja eucharystyczna.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zbigniew Łukasiewicz z ul. Sienkiewicza, Elżbieta Cicharska z ul. Włocławskiej, Czesława Kołodziejska z ul. Broniewskiego, oraz Wojtuś i Zusia Lesiczka.

 

24.09.2023 r. Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 

1. Od przyszłej rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe; Różaniec w naszej świątyni codziennie o godzinie 17.30. Maryja wielokrotnie zalecała wiernym modlitwę różańcową, ponieważ stanowi on streszczenie Ewangelii. 

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, P., środa- wspomnienie św. Wincentego a Paulo, P., czwartek- wspomnienie św. Wacława, M., piątek- święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, sobota- wspomnienie św. Hieronima, PDK.

3. W piątek 29 września po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Władysław Jaroszewski z ul. Broniewskiego, Bogusława Chęcińska z ul. Toruńskiej.

 

17.09.2023 r. Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Stanisława Kostki, Zak., patrona młodzieży, środa- wspomnienie św. Męczennikow Andrzeja Kim Taegon, P., Pawła Chonga Hasang i Towarzyszy, czwartek- święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, sobota- wspomnienie św. Pio, P.  

2. W piątek 22 września po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Teresa Królikowska z ul Południowej i Zdzisław Wituła z ul. Sienkiewicza.

 

09.09.2023 r. Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 

1. Dnia 14 września (czwartek) przeżywać będziemy uroczystość tytułu naszej świątyni; uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli odpust parafialny. Tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00. Z dniem odpustu związany jest przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa wg intencji papieża i pragnienie uzyskania odpustu; można go przyjąć dla siebie lub ofiarować za kogoś zmarłego. Zapraszamy asystę, wszystkich parafian i gości. W uroczystość odpustową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Jana Chryzostoma, B., piątek- wspomnienie NMP Bolesnej, sobota- wspomnienie św. męczenników Korneliusza, Pap. i Cypriana, B. 

3. W środę 13 września po wieczornej Mszy- kolejne nabożeństwo fatimskie. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Teresa Sztencel z Warszawy. 

 

03.09.2023 r. Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 

1. W poniedziałek 4 września dzieci, młodzież, nauczyciele i wychowawcy rozpoczynają nowy rok szkolny; Msza na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godzinie 8.00, natomiast w niedzielę 10 września na Mszy o godzinie 10.30 odbędzie się błogosławieństwo dzieci i ich przyborów szkolnych- zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii: piątek- święto Narodzenia NMP.

3. Przypominamy, że we wrześniu i w październiku nie będzie Mszy niedzielnej na cmentarzu; osoby które pragną zamówić w tym czasie intencje mszalne za zmarłych, mogą je ofiarować w ramach środowej nowenny.  

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- dzień szczególnej wdzięczności za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Irena Nowakowska z ul. Grodzkiej i Maciej Wapiński z ul. Sienkiewicza. Polecamy zmarłych modlitwie parafian.

 

27.08.2023 r. Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Augustyna, BDK, wtorek- wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, piątek- wspomnienie bł. Bronisławy, Dz.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi.

3. Informujemy, że we wrześniu i w październiku nie będzie Mszy niedzielnej na cmentarzu; osoby które pragną zamówić w tym czasie intencje mszalne za zmarłych, mogą je ofiarować w ramach środowej nowenny.  

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Jarosław Rutkowski z ul. Broniewskiego, Tadeusz Jakubowski z ul. Sienkiewicza.

 

20.08.2023 r. Dwudziesta Niedziela Zwykła 

1. W dalszym ciągu trwa czas wakacji i urlopów; niech nie zabraknie w nim codziennej modlitwy, niedzielnej i świątecznej Eucharystii, regularnej spowiedzi oraz spotkań z bliskimi, którzy oczekują naszej uwagi.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Piusa X, Pap., wtorek- wspomnienie NMP Królowej, czwartek- święto św. Bartłomieja Ap.

3. Wszyscy żywo w pamięci mamy dobę nawiedzenia NMP w Jej Jasnogórskim wizerunku, a w tym tygodniu, w sobotę, w uroczystość NMP Częstochowskiej będziemy mieli sposobność jeszcze raz duchem wiary powrócić do miejsca, gdzie króluje Jej oblicze, miejsca, które św. Jan Paweł II nazwał Polską Kaną, w którym bije serce Matki i Narodu Polskiego. W sobotę w uroczystość NMP Częstochowskiej Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zygmunt Stanisławiak z ul Włocławskiej, Jerzy Środowski, Irena Szyburska z ul. Włocławskiej. Niech Pan okaże zmarłym swoje miłosierdzie.

 

13.08.2023 r. Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 

1. W najbliższy wtorek 15 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP; jest to uroczystość nakazana, tak więc Msze będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy odbędzie się błogosławieństwo kwiatów, ziół, pierwocin tego roku. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, P.M., czwartek- wspomnienie św. Jacka, P.

2. W najbliższy czwartek 17 sierpnia zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa. W okresie wakacyjnym znacznie wzrasta zapotrzebowanie na krew- dołącz i ty w godzinach 8.00-12.00, by uratować czyjeś życie.

3. Informujemy, że osoby które zamawiały film z nawiedzenia NMP w Jej Jasnogórskim Wizerunku, mogą w zakrystii odebrać PenDrive z nagraniem.

4. Informujemy, że we wrześniu i w październiku nie będzie Mszy niedzielnej na cmentarzu; osoby które pragną zamówić w tym czasie intencje mszalne za zmarłych, mogą je ofiarować w ramach środowej nowenny. 

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Wanda Grzeszkiewicz z ul. Broniewskiego, Stanisław Misiak z Os. Gozdów, ul. Księcia Józefa.

 

06.08.2023 r. Osiemnasta Niedziela Zwykła- uroczystość Przemienienia Pańskiego 

1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- wspomnienie św. Dominika, P., środa- święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. M., czwartek- święto św. Wawrzyńca Dk. M., piątek- wspomnienie św. Klary, Dz.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 18.00- kolejne nabożeństwo fatimskie. 

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Daniela Wieczorek z ul. Włocławskiej, Kazimiera Frols z Niemiec.

 

30.07.2023 r. Siedemnasta Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, P., wtorek- wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, BDK., piątek- wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, P.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać tradycyjną uroczystość parafialną Przemienienia Pańskiego; tego dnia Msze będą sprawowane w porządku niedzielnym: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00- na cmentarzu parafialnym; kaplica na naszym cmentarzu jest pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału chór, asystę parafialną, wszystkich parafian i gości.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi świętej.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Eugeniusz Żarnowski z ul. Bogumiła, Wanda Kaczmarek z ul. Zawadzkiego, Jadwiga Ruchlewicz z ul. Wesołej, Włodzimierz Dynarski z ul. Sienkiewicza.

 

23.07.2023 r. Szesnasta Niedziela Zwykła 

1. Już teraz wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przezywanie Misji Świętych oraz nawiedzenia NMP w jej Jasnogórskim wizerunku; pracownikom kościelnym, zaangażowanym w liturgię, wykonującym prace porządkowe i dekoracyjne, parafianom i gościom za liczne przybycie- składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Kingi, Dz, wtorek- święto św. Jakuba Ap., środa- wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, sobota- wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

3. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zenobia Kaczmarek z ul. Wiatracznej, Andrzej Madej z ul. Broniewskiego. 

 

16.07.2023 r. Piętnasta Niedziela Zwykła 

 

09.07.2023 r. Czternasta Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- święto św. Benedykta Opata, środa- wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, BM., czwartek- wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, sobota- wspomnienie św. Bonawentury, BDK.

2. Przygotowujemy się do przeżywania wyjątkowego wydarzenia, jakim jest nawiedzenie kopii cudownego obrazu NMP Częstochowskiej; wydarzenie to zostanie poprzedzone misjami świętymi w naszej parafii od 16 lipca; nawiedzenie cudownego wizerunku NMP dokona się 21-23 lipca. Prosimy aby na ten czas uporządkować i przyozdobić krzyżei kapliczki przydrożne, a także przyozdobić w emblematy religijne nasze okna, balkony i ogrodzenia.

3. W czwartek 13 lipca po Mszy o godzinie 18.00- nabożeństwo fatimskie. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Stanisława Jeryś z ul. Broniewskiego.  

 

02.07.2023 r. Trzynasta Niedziela Zwykła 

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów; nie zaniedbujmy codziennej modlitwy, niedzielnej i świątecznej Eucharystii i regularnej spowiedzi.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Tomasza Ap., czwartek- wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dz., sobota- wspomnienie św. Jana z Dukli, P.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca z okazją do spowiedzi i odpowiednimi nabożeństwami.

4. Przygotowujemy się do przeżywania wyjątkowego wydarzenia, jakim jest nawiedzenie kopii cudownego obrazu NMP Częstochowskiej; wydarzenie to zostanie poprzedzone misjami świętymi w naszej parafii od 16 lipca; nawiedzenie cudownego wizerunku NMP dokona się 21-23 lipca. Prosimy aby na ten czas uporządkować i przyozdobić krzyże i kapliczki przydrożne, a także przyozdobić w emblematy religijne nasze okna, balkony i ogrodzenia.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Janina Jonczyk z ul. Zawadzkiego.  

 

25.06.2023 r. Dwunasta Niedziela Zwykła 

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów; nie zaniedbujmy codziennej modlitwy, niedzielnej i świątecznej Eucharystii, oraz regularnej spowiedzi.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Ireneusza, BM. DK., czwartek- uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

3. W sobotę- pierwsza sobota  miesiąca lipca z odpowiednim nabożeństwem.  

4. Przygotowujemy się do przeżywania wyjątkowego wydarzenia, jakim jest nawiedzenie kopii cudownego obrazu NMP Częstochowskiej; wydarzenie to zostanie poprzedzone misjami świętymi w naszej parafii od 16 lipca; nawiedzenie cudownego wizerunku NMP dokona się 21-23 lipca.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Eugeniusz Czaplicki z ul. Ceramicznej i Jerzy Pol z ul. Zawadzkiego.  

 

18.06.2023 r. Jedenasta Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zak., sobota- uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W sobotę, w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godzinie 11.00 bp Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii; wszystkich parafian prosimy o wytężoną modlitwę za kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek 19 czerwca po wieczornej Mszy- spotkanie młodzieży klas 8 i próba przed przyjęciem bierzmowania- obecność obowiązkowa. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Janina Sowińska z ul. Zawadzkiego, Monika Wawrzyniak z ul. Toruńskiej.

 

11.06.2023 r. Dziesiąta Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- wspomnienie św. Antoniego z Padwy, PDK., środa- wspomnienie bł. Michała Kozala, BM., czwartek- wspomnienie bł. Jolanty, Zak. piątek- uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Sobota- wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Codziennie po wieczornej Mszy- nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna do piątku włącznie.

2. We wtorek 13 czerwca- nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy, a następnie procesja eucharystyczna. 

3. W środę po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie uczniów klas ósmych i próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania; obecność obowiązkowa.

4. W czwartek 15 czerwca w sali parafialnej w godzinach 8.00-12.00 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa. Zbliżają się wakacje i wzrasta zapotrzebowanie na krew; zapraszamy stałych i nowych dawców.

5. W poniedziałek kancelaria parafialna- nieczynna. 

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Janina Burdzińska z ul. Sienkiewicza, Piotr Szurgot z ul. Powstańców Wielkopolskich, Bogusław Kawka z ul. Toruńskiej, Irena Bartkowiak z Zamarski.   

 

04.06.2023 r. Niedziela- uroczystość Najświętszej Trójcy 

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Bonifacego, BM., czwartek- uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; tego dnia Msze sprawowane będą o godzinie 7.00; 9.00, 10.30- po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami miasta, sobota- wspomnienie bł. Bogumiła, B., Patrona Diecezji.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym- o godzinie 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Litania do NSPJ; po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nabożeństwo czerwcowe oraz procesja Eucharystyczna po wieczornej Mszy.

3. Biskup Włocławski: Działając w oparciu o kan. 87 § 1 KPK, wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 9 czerwca 2023 r. udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku (kan. 1250 KPK).

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł Józef Brodziński z ul. Sienkiewicza.  

 

28.05.2023 r. Niedziela- uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Przyszła niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy; niedziela ta kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej, każdy kto zaniedbał ten obowiązek popełnia grzech ciężki.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto NMP Matki Kościoła- Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00,  środa- święto Nawiedzenia NMP, czwartek- święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, sobota- wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. W poniedziałek 29 maja- z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. 

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Jan Kołodziejski z ul. Broniewskiego, Jadwiga Dzikowska z Ruszkowa Drugiego.

 

21.05.2023 r. VII Niedziela Wielkanocy- uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny w Kościele. Okres Komunii wielkanocnej trwa jednak do niedzieli- uroczystości Najświętszej Trójcy.

2. W tym tygodniu w liturgii: środa- wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, piątek- wspomnienie św. Filipa Nereusza, P.

3. W przyszłą niedzielę (28.05) przy naszej świątyni odbędzie się akcja charytatywna POLA NADZIEI na rzecz Hospicjum w Licheniu Starym sprawującego opiekę nad ludźmi chorymi w terminalnym stadium. Wolontariusze po Mszach świętych zbierać będą ofiary na ten cel; nie bądźmy obojętni, ponieważ my sami, albo nasi bliscy mogą kiedyś potrzebować wsparcia ze strony hospicjum.

 

14.05.2023 r. VI Niedziela Wielkanocy

1. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w najbliższy wtorek- święto św. Andrzeja Boboli, PM., Patrona Polski

2. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, w które modlimy się o dobre urodzaje oraz o sprawiedliwy podział dóbr materialnych, by nikomu nie zabrakło codziennego chleba. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Przypominamy, że rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 21 maja o godzinie 10.30.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Jacek Kowalski z ul. Sienkiewicza, Irena Dyner z ul. Powstańców 1863.

 

07.05.2023 r. V Niedziela Wielkanocy

1. Wraz z rozpoczęciem miesiąca maja nabożeństwo majowe w naszej świątyni każdego dnia o godzinie 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii- poniedziałek 8 maja- uroczystość św. Stanisława BM. Patrona Polski

3. Informujemy, że rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 21 maja o godzinie 10.30.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Kwiatkowska z ul. Krańcowej, Mieczysław Bartłomiejczak z ul. Sienkiewicza, Anna Piguła z ul. Broniewskiego, Marian Maciejewski z Dzieraw, Agata Romanowska z ul. Topolowej, Edward Lewandowski z ul. Garncarskiej, Grażyna Burdzińska z ul. Garncarskiej.  

 

30.04.2023 r. IV Niedziela Wielkanocy- Dobrego Pasterza 

1. IV Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Dobrego Pasterza i dniem szczególnej modlitwy za powołanych do szczególnej służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie.

2. Wraz z rozpoczęciem miesiąca maja nabożeństwo majowe w naszej świątyni każdego dnia o godzinie 17.30.

3. W tym tygodniu 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski; Msze tego dnia będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi.

5. W dniach 1-3 maja kancelaria parafaialna będzie nieczynna. 

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Eugeniusz Kawka z ul. Broniewskiego i Irena Gajda z ul. Leśnej.  

 

23.04.2023 r. III Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele w Polsce Niedzielą Biblijną rozpoczynającą Tydzień Biblijny; tym razem kładziemy nacisk na lekturę Listów św. Jana Apostoła.

2. Przyszła- IV Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Dobrego Pasterza i dniem szczególnej modlitwy za powołanych do szczególnej służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie.

3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- uroczystość św. Wojciecha, BM., wtorek- święto św. Marka Ewangelisty, sobota- święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz.DK.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Frątczak z ul. Garncarskiej.

 

16.04.2023 r. II Niedziela Wielkanocy- święto Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela zgodnie z życzeniem samego Pana Jezusa jest świętem Bożego Miłosierdzia, która kończy oktawę Wielkanocy i rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. 

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

2. W najbliższy piątek 21 kwietnia po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie uczniów klas 8 w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Tomasz Jeryś z ul. Włocławskiej.

 

09.04.2023 r. Niedziela- uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. W najbliższy czwartek 13 kwietnia w godzinach 8.00-12.00 na dużej sali odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa; zapraszamy stałych dawców oraz nowych chętnych, by podzielić się bezcennym darem z siebie.

2. Przyszła niedziela zgodnie z życzeniem samego Pana Jezusa jest świętem Bożego Miłosierdzia; zapraszamy do naszej świątyni na godzinę 15.00, na Godzinę Miłosierdzia.

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

 

02.04.2023 r. Niedziela Męki Pańskiej- Palmowa

1. Zapraszamy do głębokiego uczestnictwa w Triduum Paschalnym w naszej świątyni

Wielki Czwartek, godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu adoracji do 21.00

***

Wielki Piątek, godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

15.00- Godzina Miłosierdzia (okazja do spowiedzi)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do 21.00

***

Wielka Sobota

Błogosławieństwo pokarmów- 9.00-15.00, co godzina; w Dzierawach błogosławieństwo pokarmów o godzinie 11.00; 
adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od 9.00

***

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
(wieczór z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę), godz. 21.00 - Wigilia Paschalna- najważniejsza liturgia roku i procesja rezurekcyjna. Na tę liturgię przynosimy świece

MŁODZIEŻ KLAS 6, 7 I 8 W RAMACH FORMACJI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA UCZESTNICZY OBOWIĄZKOWO W CAŁEJ LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. 

W niedzielę wielkanocną Msze będą sprawowane o godzinie 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00, w poniedziałek wielkanocny- według porządku niedzielnego. 

2. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Krzysztof Łopatka z ul. Nowy Rynek, Wiesław Sitowski z ul. Toruńskiej. 

 

26.03.2023 r. Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzień skupienia z sakramentem pokuty i pojednania odbędzie się w czwartek 30 marca; Msze tego dnia będą sprawowane o godzinie 9.00; 10.30- Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH; 16.00 i 18.00. Spowiedź na pół godziny przed każdą Mszą. Pomóżmy osobom starszym i chorym przybyć do świątyni. Tego dnia o godzinie 15.00 w dużej sali, odbędzie się również spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i liturgia pokutna.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej-Palmowa; błogosławieństwo palm podczas wszystkich Mszy, uroczysta Eucharystia i poprzedzająca ją procesja z palmami o godzinie 10.30. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele obchód Wielkiego Tygodnia. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na przygotowanie Grobu Pańskiego i kwiaty. 

3. We wtorek 28 marca na dużej sali, od godziny 17.00- odbiór alb dzieci komunijnych.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Berandyna Musiał, Jadwiga Kulpa, Wiesława Kwarta, Krystyna Rożko, Józef Musiał, Janusz Krych, Józef Popielarz, Gabryela Banaszewska, Maria Sikorska-Bajda (pogrzeb odbędzie się 22.04.2023 r. o godzinie 13.00).

 

19.03.2023 r. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: poniedziałek- uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Diecezji Włocławskiej; Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00. Sobota- uroczystość Zwiastowania Pańskiego; dzień ten z ustanowienia papieża Jana Pawła II jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia i jednocześnie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00.

2. Dzień skupienia z sakramentem pokuty i pojednania odbędzie się w czwartek 30 marca; Msze tego dnia będą sprawowane o godzinie 9.00; 10.30- Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH; 16.00 i 18.00. Spowiedź na pół godziny przed każdą Mszą. Pomóżmy osobom starszym i chorym przybyć do świątyni. Tego dnia o godzinie 15.00 w dużej sali, odbędzie się również spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania (klasy 6, 7 i 9) i liturgia pokutna.

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Irena Janecka z ul. Garncarskiej, Wojciech Odrowski z ul. Toruńskiej, Henryk Marciniak z ul. Wojciechowskiego.  

 

12.03.2023 r. Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

1. Przypominamy, że w tym roku rekolekcji wielkopostnych nie będzie ze względu na misje świete, które odbywać się będą w lipcu, przed nawiedzeniem cudownego obrazu NMP Częstochowskiej. Dzień skupienia z sakramentem pokuty i pojednania odbędzie się w czwartek 30 marca; Msze tego dnia będą sprawowane o godzinie 9.00; 10.30- Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH; 16.00 i 18.00. Spowiedź na pół godziny przed każdą Mszą. Pomóżmy osobom starszym i chorym przybyć do świątyni. Tego dnia o godzinie 15.00 w dużej sali, odbędzie się również spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i liturgia pokutna.

2. Od tej niedzieli w świątyni rozprowadzane będą w cenie 10 zł czekoladowe baranki wielkanocne Caritas; dochód z ich sprzesdaży przeznaczony będzie, podobnie jak świec wigilijnych w okresie Adwentu, na pomoc najuboższym. 

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli Grażyna Sochacka z ul. Garncarskiej, Robert Budynek z ul. Zamkowej, Władysław Andraszyk z Gozdowa. 

 

5.03.2023 r. Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek 10 marca po wieczornej Mszy- spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.  

2. Informujemy, że w tym roku rekolekcji wielkopostnych nie będzie ze względu na misje świete, które odbywać się będą w lipcu, przed nawiedzeniem cudownego obrazu NMP Częstochowskiej. Dzień skupienia z sakramentem pokuty i pojednania odbędzie się w czwartek 30 marca; Msze tego dnia będą sprawowane o godzinie 9.00; 10.30- Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH; 16.00 i 18.00. Spowiedź na pół godziny przed każdą Mszą. 

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Tekla Piasecka z Konina, Tadeusz Kozajda z ul. Zamkowej, Roman Cichała z Turku, Roman Jóźwiak z Kiełczewka.

 

26.02.2023 r. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w pierwszy piątek przed Mszą o godzinie 7.00 i od godziny 17.00.

3. W piątek 3 marca po wieczornej Mszy- spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej.

4. Od 1 marca kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach 16.00-17.30.

 

19.02.2023 r. Siódma Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post; tego dnia Msze z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

3. Informujemy, że do końca lutego kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach przedpołudniowych 8.30-9.30.  

4. W przyszły piątek 24 lutego, po wieczornej Mszy- spotkanie uczniów klas 8 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Helena Augustyniak z ul. Broniewskiego, Maciej Szurgot z ul. Toruńskiej.

6. Z apelu abp Stanisława Gądeckiego- przewodniczącego KEP:

Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.

 

12.02.2023 r. Szósta Niedziela Zwykła 

1. Plan kolędy:

Poniedziałek- 13 lutego, godzina 14.00- ul. Żeromskiego, ul. Łąkowa;

Środa- 15 lutego godzina 14.00- ul. Nowy Rynek, ul. Orzeszkowej;

ul. Rzeźnicza, ul. Klasztorna, ul. Wyszyńskiego- domy za blokiem

Czwartek- 16 lutego, godzina 14.00- ul. Wodna, ul. Krótka, ul. Krzywa, ul. Żelazna

Jeżeli ktoś z różnych powodów nie przyjął wizyty kolędowej, a pragnie to uczynić, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w sobotę 18 lutego od godziny 9.00.

 

2. W czwartek 16 lutego, w godzinach 8.00-12.00 na dużej sali odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa.  

3. We wtorek 14 lutego- święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli Józef Łopata z ul. Słonecznej, Zdzisław Sochacki z ul. Broniewskiego.  

 

05.02.2023 r. Piąta Niedziela Zwykła 

1. Plan kolędy:

Poniedziałek- 6 lutego, godzina 14.00- ul. KrętaGozdów- ul. Księcia Józefa, ul. Spokojna, Staszków

Wtorek- 7 lutego godzina 14.00- ul. Bema, ul. Lipowa, ul. Leśna; ul. Kasztanowa, ul. Jaśminowa

Środa- 8 lutego, godzina 14.00- ul. Buszy, ul. Zamkowa; ul. Starowarszawska, ul. Joselewicza, ul. Długosza, ul. Kuśnierska, ul. Zawiszy

Czwartek- 9 lutego, godzina 14.00- ul. Mickiewicza; ul. Grodzka

Piątek- 10 lutego, godzina 14.00- ul. Kilińskiego; ul. Wschodnia

Sobota- 11 lutego, godzina 10.30- ul. Stary Rynek (od ul. Mickiewicza lewa strona) ul. Jasna, ul. Pułaskiego; ul. Stary Rynek- od 26 do 30)

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczeństwa, piątek- wspomnienie św. Scholastyki, Dz., w sobotę 11 lutego- wspomnienie NMP z Lourdes, z ustanowienia papieża Jana Pawła II przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego, w tym roku pod hasłem MIEJ O NIM STARANIE. Tego dnia o godzinie 9.00 sprawowana będzie Msza święta za chorych i cierpiących, z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH. Prosimy, aby pomóc osobom starszym i chorym dostać się do świątyni. Jednocześnie przypominamy, że należy zadbać o posługę sakramentalną wobec chorych znajdujących się w domach, szpitalach, domach opieki.

3. W tym tygodniu do wieczności odszedł Piotr Miszczak z ul. Leśnej.

 

29.01.2023 r. Czwarta Niedziela Zwykła 

1. Plan kolędy:

Poniedziałek- 30 stycznia, godzina 14.00- ul. Południowa; ul. Miłosna, ul. Cicha, ul. Wesoła

Wtorek- 31 stycznia, godzina 14.00- ul. Słoneczna; ul. Krańcowa, ul. Cisowa, ul. Wrzosowa

Środa- 1 lutego, godzina 14.00- ul. Harcerska, ul. Dąbrowskiego, ul. Akacjowa; ul. Powstańców 1863, ul. Wierzbowa, ul. Północna, ul. Wiatraczna, ul. Topolowa

Czwartek- 2 lutego, godzina 14.00- ul. Niezłomnych, ul. Prusa, ul. Zawadzkiego- domy  za ulicą Ceramiczną, blok przy ekonomiku, mieszkania nad piekarnią Walkowiak

Piątek- 3 lutego, godzina 14.00- ul. Poniatowskiego; ul. Szpitalna, ul. Straszkowska, ul. Świerkowa, ul. Kręta

Sobota- 4 lutego, godzina 9.00- Gozdów- działki

2. We wtorek- wspomnienie św. Jana Bosko, P., w czwartek 2 lutego- święto Ofiarowania Pańskiego; Msze będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się błogosławieństwo świec dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami i okazją do spowiedzi. 

4. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Maria Jarmużek z ul. Ceramicznej, Krystian Owczarek z ul. Toruńskiej, Dariusz Ruchlewicz z ul. Kilińskiego. 

 

22.01.2023 r. Trzecia Niedziela Zwykła 

1. Plan kolędy:

Poniedziałek- 23 stycznia, godzina 14.00- ul. Garncarska- strona prawa, do nr 18; ul. Garncarska- strona lewa i ul. Zielona
Wtorek- 24 stycznia, godzina 14.00- ul. Garncarska- od ul. Sportowej nr 20-34;
godzina 15.30- ul. 20 stycznia i ul. Wyszyńskiego 16
Środa- 25 stycznia, godzina 14.00- ul. Toruńska 5-45 (nieparzyste), ul. Toruńska 4-22 (parzyste)
Czwartek- 26 stycznia, godzina 14.00- ul. Toruńska 30-60 (parzyste), ul. Toruńska 62-66 (parzyste), ul. Zegarowa
Piątek- 27 stycznia, godzina 14.00- ul. Bogumiła- strona prawa i lewa, oraz za obwodnicą
Sobota- 28 stycznia, godzina 9.00- ul. Toruńska 47-69, ul. Toruńska 73-115

***

2. Dzisiejsza III Niedziela Zwykła, z ustanowienia papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego; dzień ten przypomina nam, że fundamentem chrześcijańskiego życia jest Boże objawienie publiczne, zawarte w żywej Tradycji Kościoła i w Piśmie Świętym. 

3. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- wspomnienie św. Franciszka salezego, BDK., środa- święto Nawrócenia św. Pawła, czwartek- wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, piątek- wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, B., sobota- wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, PDK.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Maria Jarmużek z ul. Ceramicznej. 

 

15.01.2023 r. Druga Niedziela Zwykła 

1. Plan kolędy:

Poniedziałek- 16 stycznia, godzina 14.00- ul. Zawadzkiego 24
Wtorek- 17 stycznia, godzina 14.00- ul. Zawadzkiego 26-28 i 29; godzina 15.30- ul. Ceramiczna 2
Środa- 18 stycznia, godzina 14.00- ul. Asnyka (strona prawa), ul. Ogrodowa 
Czwartek- 19 stycznia, godzina 14.00- ul. Asnyka (strona lewa) 
Piątek- 20 stycznia, godzina 14.00- ul. Kajki
Sobota- 21 stycznia, godzina 9.00- ul. Wojciechowskiego 23-25 (klatki 5, 6, 7, 8) i ul. Wojciechowskiego- stara zabudowa 
 
2. W środę 18 stycznia rozpoczniemy tydzień szczególnej powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia; jedność uczniów Chrystusa jest według słów Chrystusa przekonującym świadectwem o Synu Bożym posłanym przez Ojca i prawdziwości Ewangelii. We wtorek 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu, który ma nam przypomnieć, że Izrael jako Naród Wybrany odgrywa wciąż ważną rolę w Bożym planie, oraz to iż nasze zbawienie bierze swój początek właśnie od Izraela.  
 
3. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- wspomnienie św. Antoniego, Opata, czwartek- wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, B., sobota- wspomnienie św. Agnieszki, Dz.M.

 

08.01.2023 r. Niedziela, święto Chrztu Pańskiego

1. Plan kolędy:

Poniedziałek- 9 stycznia, godzina 14.00- ul. Broniewskiego 19A i 20
Wtorek- 10 stycznia, godzina 15.30- ul. Ceramiczna 1
Środa- 11 stycznia, godzina 14.00- ul. Broniewskiego 21
Czwartek- 12 stycznia, godzina 14.00- ul. Zawadzkiego 8, 9, 12, 13
Piątek- 13 stycznia, godzina 14.00- ul. Zawadzkiego 16, 18, 20, 21, 22
Sobota- 14 stycznia, godzina 9.00- ul. Wojciechowskiego 23-25 (klatki 1, 2, 3, 4)
 
2. Dzisiejszą niedzielą- świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia; od jutra w Kościele rozpocznie się okres zwykły. 
 
3. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Marzena Lewińska z Wielkiej Brytanii, Zbigniew Świercz z ul. Toruńskiej, Przemysław Zacharski z ul. Rzeźniczej, Stanisław Sujewicz z ul. Asnyka, Ryszard Rybczyk z ul. Asnyka, Irena Pinkowska z ul. Wojciechowskiego, Franciszek Poniecki z ul. Toruńskiej. 

 

01.01.2023 r. Niedziela, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Plan kolędy:
 
Poniedziałek 02 stycznia, godzina 14.00- ul. Broniewskiego 8 i 10
Wtorek 03 stycznia, godzina 14.00- ul. Broniewskiego 12 i 18
Środa 04 stycznia, godzina 14.00- ul. Broniewskiego 13 i 15
Czwartek 05 stycznia, godzina 14.00- ul. Broniewskiego 16
Sobota 07 stycznia, godzina 9.00- Dzierawy (strona lewa)
 
2. W tym tygodzniu w liturgii; poniedziałek 2 stycznia- wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, BDK., piątek 6 stycznia- uroczystość Objawienia Pańskiego; tego dnia Msze sprawowane będą w porządku niedzielnym. Jest to uroczystość nakazana, czyli obowiązuje nas udział we Mszy świetej.
 
3. W tym tygodzniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w pierwszy piątek przed każdą Mszą świętą.
 
25.12.2022 r. Niedziela, uroczystość Narodzenia Pańskiego
 

1. Plan kolędy:

Wtorek, 27 grudnia, godzina 14.00- ul. Włocławska 10
Środa 28 grudnia, godzina 14.00- ul. Włocławska 12
Czwartek 29 grudnia, godzina 14.00- ul. Wojciechowskiego 19
Piątek 30 grudnia, godzina 14.00- ul. Włocławska 18, ul. Włocławska- stara zabudowa 
Sobota 31 grudnia, godzina 9.00- Dzierawy strona prawa (jadąc od miasta)
 
2. W piątek 30 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. kan. Eugeniusz Strzech, proboszcz parafii. Otoczmy Dostojnego Solenizanta naszą życzliwością i modlitwą. 
 
3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Szczepana, DM, wtorek- święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, środa- święto Świętych Młodzianków Męczenników, piątek- święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. 
 
4. W sobotę 31 grudnia zapraszamy na Mszę na godzinę 18.00 i nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku. 
 
5. Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 30 grudnia br., w święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku (kan. 1250 KPK).

 

18.12.2022 r. Czwarta Niedziela Adwentu

1. Zbliża się Uroczystość Narodzenia Pańskiego; Msze święte w naszej świątyni o 24.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godzinie 7.00. W poniedziałek 26 grudnia- święto świętego Szczepana, DM.- Msze w porządku niedzielnym.

2. Zadbajmy o podniosły i godny przebieg wieczerzy wigilijnej; niech nie zabraknie odczytania słów Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i śpiewu kolęd.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej w dalszym ciagu można nabywać opłatki wigilijne oraz świece Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. 

4. Osoby chętne do pomocy przy obsadzaniu choinek i dekorowaniu świątyni zapraszamy we wtorek na godzinę 16.00.

5. Na czas przedświąteczny kolędowa wizyta duszpasterska zostaje zawieszona. 

 

11.12.2022 r. Trzecia Niedziela Adwentu 

1. W Trzecią Niedzielę Adwentu (11 grudnia) rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi niezwykły gość- O. Bogdan OFM, który posługuje jako proboszcz parafii na dotkniętej dramatem wojny Ukrainie. Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela, 11 grudnia- wg planu niedzielnego

Poniedziałek, 12 grudnia: 6.00- Msza roratnia; 9.00- zapraszamy osoby starsze i chore; 16.00- zapraszamy młodzież i dzieci; 18.00- Msza z nauczaniem ogólnym

Wtorek, 13 grudnia: 6.00- Msza roratnia; 9.00- zapraszamy osoby starsze i chore; 16.00- zapraszamy młodzież i dzieci; 18.00- Msza z nauczaniem ogólnym; we wtorek sakrament pokuty i pojednania- pół godziny przed Mszami świętymi. 

W czasie rekolekcji biuro parafialne będzie nieczynne; w nagłych sprawach obsłużymy po Mszach świętych. 

2. Plan kolędy w tym tygodniu: 

środa, 14 grudnia, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza- stara zabudowa od mostu, Powstańców Wielkopolskich 9

czwartek 15 grudnia, godzina 14.00- ul. Powstańców Wielkopolskich 11

piątek, 16 grudnia, godzina 14.00- ul. Powstańców Wielkopolskich 13

sobota, 17 grudnia, godzina 9.00- ul. Włocławska 8

3. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Jadwiga Wojtysiak, Emilia Wojdan, Maria Bartosik. 

 

04.12.2022 r. Druga Niedziela Adwentu 

1. Przypominamy, że Msza roratnia w naszej świątyni sprawowana jest od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00; dodatkowo ze względu na dzieci i młodzież oraz osoby pracujące- w środy i piątki o godzinie 18.00. 

2. W czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Msze w tym dniu będą sprawowane o godzinie 6.00; 9.00 i 18.00- podczas tej Mszy zostaną pobłogosławione medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. 

3. W świątyni są dostępne świece Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. 

4. Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek, 05 grudnia, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 53

Środa, 07 grudnia, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 55

Czwartek, 08 grudnia, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 57

5. W Trzecią Niedzielę Adwentu (11 grudnia) rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi niezwykły gość- O. Bogdan OFM, który posługuje jako proboszcz parafii na dotkniętej dramatem wojny Ukrainie. Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela, 11 grudnia- wg planu niedzielnego

Poniedziałek, 12 grudnia: 6.00- Msza roratnia; 9.00- zapraszamy osoby starsze i chore; 16.00- zapraszamy młodzież i dzieci; 18.00- Msza z nauczaniem ogólnym

Wtorek, 13 grudnia: 6.00- Msza roratnia; 9.00- zapraszamy osoby starsze i chore; 16.00- zapraszamy młodzież i dzieci; 18.00- Msza z nauczaniem ogólnym; we wtorek sakrament pokuty i pojednania- pół godziny przed Mszami świętymi. 

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Małgorzata Miller, Daniel Reimer, Jerzy Kelner. 

 

27.11.2022 r. Pierwsza Niedziela Adwentu 

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny. Adwent w pierwszym swoim wymiarze stanowi przygotowanie na przyjście Chrystusa w chwale, dopiero w drugim etapie- na celebrowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego. Msza Roratnia w naszej świątyni sprawowana będzie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00; dodatkowo ze względu na dzieci i młodzież oraz osoby pracujące- w środy i piątki o godzinie 18.00. 

2. W tym tygodniu w liturgii: środa- święto św. Andrzeja Ap., sobota- wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, P.

3. W świątyni są już dostępne świece Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny; na znak jedności całej wspólnoty oparafialnej nie kupujmy opłatka w przypadkowych miejscach, ale weźmy go z Domu Pańskiego, aby połączył nas w wigilijny wieczór i znalazł się na stole wszystkich parafian oraz ludzi dobrej woli. 

4. Wizyta duszpasterska, tzw. kolęda odbywa się zazwyczaj po Narodzeniu Pańskim, jednak w tym roku pragniemy ją rozpocząć już od Adwentu (w wielu parafiach istnieje podobna praktyka), aby lepiej poznać parafię po latach utrudnień związanych z epidemią. Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek, 28 listopada, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 39

Wtorek, 29 listpada, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 41

Środa, 30 listopada, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 43

Czwartek, 01 grudnia, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 45

Piątek, 02 grudnia, godzina 14.00- ul. Sienkiewicza 47

Sobota, 03 grudnia, godzina 9.00- ul. Sienkiewicza 49 i 51

5. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach 8.30-9.30; w pilnych sprawach również po Mszach świętych. 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; pamiętajmy o praktyce spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej. 

7. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszła barbara Szmatałowska z ul. Nowy Rynek. 

 

20.11.2022 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny. Adwent w pierwszym swoim wymiarze stanowi przygotowanie na przyjście Chrystusa w chwale, dopiero w drugim etapie- na celebrowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego. 

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie Ofiarowania NMP, wtorek- wspomnienie św. Cecylii, Dz.M., czwartek- wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, P. i Towarzyszy Męczeństwa. Z racji wspomnienie św. Cecylii- patronki śpiewu kościelnego, serdeczne podziekowania składamy osobom zaangażowanym w muzykę i śpiew w naszej światyni; Chórowi Farnemu Lutnia, Scholi W Dźwiękach jest Duch Świety oraz opiekunom. 
 
3. W piątek 25 listopada, po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie młodzieży klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 
4. W przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza święta za żyjących i zmarłych Honorowych Dawców Krwi z Koła i Okolic.
 
5. W świątyni są już dostępne świece Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny; na znak jedności całej wspólnoty oparafialnej nie kupujmy opłatka w przypadkowych miejscach, ale weźmy go z Domu Pańskiego, aby połączył nas w wigilijny wieczór i znalazł się na stole wszystkich parafian oraz ludzi dobrej woli. 
 
6. Wizyta duszpasterska, tzw. kolęda odbywa się zazwyczaj po Narodzeniu Pańskim, jednak w tym roku pragniemy ją rozpocząć już od Adwentu (w wielu parafiach istnieje podobna praktyka), aby lepiej poznać parafię po latach utrudnień związanych z epidemią. Szczegółowe informacje będą podane w najbliższym czasie. 
 
7. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Ryszard Kujawa z ul.Broniewskiego, Andrzej Idzikowski ze Skubarczewa.

 

13.11.2022 r. Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

1. Przyszła 34 Niedziela Zwykła jest uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego przypominającą, że do Pana należy czas i wieczność. 

2. W tym tygodniu w liturgii: czwartek- wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zak., piątek- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dz.M.
 
3. W piątek 18 listopada, po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

 

06.11.2022 r. Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: środa- święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Czwartek- wspomnienie św. Leona Wielkiego, Pap. DK., piątek- wspomnienie św. Marcina z Tours, B., sobota- wspomnienie św. Jozafata, BM.

2. Dnia 11 listopada o godzinie 10.30 sprawowana będzie Msza za Ojczyznę. 

3. W wielu częściach świata nasi bracia i siostry w wierze są prześladowani za wiarę w Chrystusa i przynależnosć do Koscioła; jest to znak czasu, o którym mówił Jezus, zapowiadając swoje powtórne przyjście. Wspierajmy prześladowanych chrześcijan naszą modlitwą i ofiarą. Więcej informacji o sytuacji prześladowań można znaleźć tutaj: www.opendoors.pl, www.pkwp.org.

 

30.10.2022 r. Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła- uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego

1. W uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą odprawiane w następującym porządku: 7.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 9.00, 10.30, 12.00 oraz procesja i modlitwy za zmarłych i 15.00- na cmentarzu parafialnym. Drugiego listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: 7.00, 9.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 15.00- na cmenarzu parafialnym za wszystkich wiernych zmarłych, zmarłych parafian. 

2. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki za zmarłych; wypominki będzie można również zamówić na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych- od rana do zakończenia ostatniej Mszy na cmentarzu (ok. 16.00), oraz 2 listopada od 14.00 do 15.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w piątek od godziny 17.00. W piątek 4 listopada o godzinie 18.00 Eucharystia i spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. 

4. W piątek 4 listopada- wspomnienie św. Karola Boromeusza, B. 

5. W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, można raz dziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Warunki uzyskania takiego odpustu są następujące:

 • stan łaski uświęcającej
 • Komunia Święta
 • modlitwa według intencji papieża
 • brak przywiązania, upodobania w jakimkolwiek grzechu
 • pragnienie uzyskania odpustu- ofiarowanie go za kogoś zmarłego
 • wykonanie czynu związanego z odpustem- w tym przypadku nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych 

​Więcej o odpustach w Kościele znajdziesz tutaj: https://brewiarz.pl/czytelnia/odpusty.php3

 

23.10.2022 r. Trzydziesta Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy wyjatkową uroczystość w naszej parafii; uroczystość Rocznicy Dedykacji, czyli Rocznicy Poświęcenia naszej Świątyni Parafialnej, która ma nas odnowić jako świątynie obecności Boga.

2. W piątek- święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W piątek 28 października, po Mszy o godzinie 18.00 spotkanie uczniów klas 7 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

4. W uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą odprawiane w następującym porządku: 7.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 9.00, 10.30, 12.00 oraz procesja i modlitwy za zmarłych i 15.00- na cmentarzu parafialnym. Drugiego listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: 7.00, 9.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 15.00- na cmenarzu parafialnym za wszystkich wiernych zmarłych, zmarłych parafian. 

5. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki za zmarłych; wypominki będzie można również zamówić na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych- od rana do zakończenia ostatniej Mszy na cmentarzu (ok. 16.00), oraz 2 listopada od 14.00 do 15.00.

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Grażyna Szczerbiak z ul. Garncarskiej, Stefan Majtka z Dzieraw, Lidia Kalińska z ul. Poniatowskiego, Kazimierz Pawłowski z ul. Krańcowej. 

 

16.10.2022 r. Dwudziesta dziewiąta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, BM., wtorek- święto św. Łukasza Ewangelisty, czwartek- wspomnienie św. Jana Kantego, P., sobota- wspomnienie św. Jana Pawła II, Pap. 

2. W piątek 21 października, po Mszy o godzinie 18.00 spotkanie uczniów klas 8 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

3. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odszedł śp. Ryszard Pasik. 

 

09.10.2022 r. Dwudziesta ósma Niedziela Zwykła

1. Zachęcamy do zamawiania wypominek za naszych bliskich zmarłych; tradycja wypominek sięga starożytności Kościoła kiedy to biskup we Mszy odczytywał imiona świętych, a następnie zmarłych, prosząc, aby Bóg wpisał ich do księgi życia wiecznego; jest to modlitwa za zmarłych w bliskości liturgii Eucharystii. Wypominki można zamawiać na cały rok, na cmentarz- na uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny, oraz tygodniowe.

2. W tym tygodniu w czwartek- wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, P, w sobotę- wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dz.DK.

3. W przyszłą niedzielę, w związku z 44 rocznicą wyboru rard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski; wznośmy żywy pomnik naszemu wielkiemu rodakowi wspierając naszymi ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia fundujące stypenida dla zdolnej, a ubogiej młodzieży. 

3. W czwartek 13 października nabożeństwo fatimskie odprawione zostanie o godzinie 17.30.

4. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Urszula Ciszewska z ul. Zawadzkiego, Ewa Michalak z ul. Toruńskiej, Alicja Żywańska z ul. Sienkiewicza. 

 

02.10.2022 r. Dwudziesta siódma Niedziela Zwykła

1. W dniu 22 października- sobotę odbywać się będzie diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę w ramach przygotowań do nawiedzenia cudownego obrazu NMP naszej diecezji i parafii; również z naszej parafii organizujemy wyjazd; są wolne miejsca- koszt 60 zł.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca; spowiedź w pierwszy piątek przed Mszą o 7.00 i od godziny 17.00.

3. W piątek 7 października w dzień NMP Różańcowej przeżywać będziemy drugorzędny odpust parafialny; uroczysta Msza będzie sprawowana o godzinie 18.00; po Eucharystii zostaną pobłogosławione różańce dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej, następnie nabożeństwo różańcowe i procesja eucharystyczna wokół świątyni.

4. W tym tygodniu: we wtorek- wspomnienie św. Francisza z Asyżu, w środę- święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku, w czwartek- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zak. pochodzącej z naszej diecezji.

5. W czwartek 6 października na dużej sali, w godzinach 8.00-12.00 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa; zapraszamy stałych dawców i nowych chętnych.

6. Do uroczystości Wszystkich Świętych pozostał miesiąc; już teraz zachęcamy do zamawiania wypominek za naszych bliskich zmarłych; tradycja wypominek sięga starożytności Kościoła kiedy to biskup we Mszy odczytywał imiona świętych, a następnie zmarłych, prosząc, aby Bóg wpisał ich do księgi życia wiecznego; jest to modlitwa za zmarłych w bliskości liturgii Eucharystii. Wypominki można zamawiać na cały rok, na cmentarz- na uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny, oraz tygodniowe.

7. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Jerzy Sikorski, z ul. Zawadzkiego, Stanisław Chwiałkowski z ul. Krętej, Anna Grzebielucha z ul. Stary Rynek.

 

25.09.2022 r. Dwudziesta szósta Niedziela Zwykła

1. Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe; Różaniec w naszej świątyni codziennie o godzinie 17.30. Maryja wielokrotnie zalecała wiernym modlitwę różańcową, ponieważ stanowi on streszczenie Ewangelii. 

2. W piątek 30 września o godzinie 18.00 Eucharystia i spotkanie uczniów klas 6 i 7 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

3. W tym tygodniu przypada święto św. Arachaniołów Michała, Gabriela i Rafała, oraz pierwsza sobota miesiąca z odpowiednim nabożeństwem.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Maria Andrzejczuk z ul. Jaśminowej, Janina Kos z ul. Sienkiewicza, Czesława Strzelińska z ul. Garncarskiej. 

 

18.09.2022 r. Dwudziesta piąta Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dzieci i młodzież do zaangażowania w liturgię i życie parafii do posługi w scholi parafialnej W dźwiękach jest Duch Święty, oraz służby ministranckiej.

2. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- wspomnienie św. Męczenników Andrzeja P., Pawła i Toważyszy, środa- święto św. Mateusza Ap., piątek- wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

3. W piątek 23 września o godzinie 18.00 Eucharystia i spotkanie formacyjne uczniów klas 8 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania- obecność obowiązkowa. 

4. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Henryk Kalinowski z ul. Powstańców Wielkopolskich, Mirosława Wróblewska z Dzieraw, Joanna Misiak z Gozdowa, Władysław Czerczak z ul. Garncarskiej. 
 

11.09.2022 r. Dwudziesta czwarta Niedziela Zwykła

1. Dnia 14 września przeżywać będziemy uroczystość tytułu naszej świątyni; uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli odpust parafialny. Tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 i uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00. Z dniem odpustu związany jest przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa wg intencji papieża i pragnienie uzyskania odpustu; można go przyjąć dla siebie lub ofiarować za kogoś zmarłego. Zapraszamy asystę, wszystkich parafian i gości. W uroczystość odpustową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- wspomnienie św. Jana Chryzostoma, B., czwartek- wspomnienie NMP Bolesnej, piątek- wspomnienie św. męczenników Korneliusza, Pap. i Cypriana, B. 

3. We wtorek 13 września po wieczornej Mszy- kolejne nabożeństwo fatimskie. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Musialiński, z ul. Bogumiła, Roman Kotkowski, z ul. Sienkiewicza. 

 

04.09.2022 r. Dwudziesta trzecia Niedziela Zwykła

1. Już teraz informujemy, że 14 września przeżywać będziemy uroczystość tytułu naszej świątyni; uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli odpust parafialny. Tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 i uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00. Zapraszamy asystę, wszystkich parafian i gości. 

2. W czwartek 8 września- święto Narodzenia NMP; Msza z błogosławieństwem ziarna siewnego o godzinie 18.00.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 10.30 pobłogosławimy dzieciom tornistry i przybory szkolne. 

4. Informujemy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami, będą miały raz w miesiącu, w pierwsze piątki miesiąca spotkanie o godzinie 18.00 w świątyni. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (klasy 6, 7 i 8) frównież raz w miesiącu, w ustalonym terminie będzie miała spotkanie formacyjne. Dzieci i młodzież zaopatrzą się w odpowiednie indeksy. 

5. W dniu 22 października- sobotę odbywać się będzie diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę; zgodnie z zapowiedzią Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, zaprosimy wtedy NMP w jasnogórskim wizerunku do naszej diecezji i naszych parafii. Pragniemy również z naszej parafii zorganizować tego dnia wyjazd pielgrzymkowy; zgłoszenia juz od teraz przyjmujemy w burze parafialnym lub zakrystii. Przewidywany koszt to 60 zł.

 

28.08.2022 r. Dwudziesta druga Niedziela Zwykła

1. Zgodnie z długoletnim zwyczajem, we wrześniu i październiku w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym odprawiana jest Msza o godzinie 15.00. Przy tej okazji zachęcamy do zamawiania intencji zbiorowych; czas oczekiwania jest bardzo krótki. 

2. W tym tygodniu, w poniedziałek- wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę- wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, PDK.

3. W czwartek 1 września o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza na rozpoczęcie roku szkolnego; zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w pierwszy piątek przed Mszą poranną i od godziny 17.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Prosimy, aby rodzice i dziadkowie dołożyli wszelkich starań, dając dobry przykład, by dzieci i młodzież przystąpiła do tego sakramentu. 

 

21.08.2022 r. Dwudziesta pierwsza Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu, w poniedziałek- wspomnienie NMP Królowej, w środę- święto św. Bartłomieja Ap., w piątek- uroczystość NMP Częstochowskiej, tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę- wspomnienie św. Moniki.

2. Zgodnie z długoletnim zwyczajem, we wrześniu i październiku w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym odprawiana jest Msza o godzinie 15.00. Przy tej okazji zachęcamy do zamawiania intencji zbiorowych; czas oczekiwania jest bardzo krótki. 

3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Daniela Plichta z ul. Włocławskiej, Anna Grzelczak z ul. Wrzosowej. 
 
 
14.08.2022 r. Dwudziesta Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP; jest to uroczystość, w którą obowiązuje nas udział we Mszy; Msze sprawowane będą o godzinie 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Tego dnia przynosimy do pobłogosławienia pierwociny zieleni tego roku, tego dnia, zgodnie z wolą Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, będą zbierane ofiary na utrzymanie Bazyliki Katedralnej we Włocławku pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP- matki kościołów diecezji. 

2. W tym tygodniu, w środę- wspomnienie św. Jacka, prezbitera, w sobotę- wspomnienie św. Bernarda Opata.

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Stanisłąw Chojnacki, z ul. Broniewskiego, Renata Krajewska ze Szkocji. 
 
 
07.08.2022 r. Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Dominika P., wtorek- święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz.M., Patronki Europy, środa- święto św. Wawrzyńca, Diak.M., czwartek- wspomnienie św. Klary, Dz.

2. W sobotę po Mszy o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. 

3. W oststnim tygodniu do wiecznosci odszedł śp. Mieczysław Mazurkiewicz z ul. Stary Rynek.
 
 
31.07.2022 r. Osiemnasta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, BDK., czwartek- wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, P.

2. W sobotę 6 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową Przemienienia Pańskiego; pod takim wezwaniem jest kaplica na naszym cmentarzu parafialnym. Tego dnia Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 12.00- uroczysta suma z procesją eucharystyczną; 18.00. Wszystkie Msze odbywać się będą na cmentarzu parafialnym.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w piątek od godziny 17.00.
 
4. W okresie wakacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na krew. W związku z tym w czwartek 4 sierpnia odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa w sali przy naszej świątyni, w godzinach 8.00-12.00. Zapraszamy.

 

24.07.2022 r. Siedemnasta Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Jakuba Ap., wtorek- wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, piątek- wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza. 

2. Zapraszamy na wydarzenie modlitewne do Parafii św. Wojciecha, BM. w Koninie- szczegóły poniżej na plakacie. 

3. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Marian Łopata z Dzieraw i Ewa Kuciak ze Stefanowa. 

 

17.07.2022 r. Szesnasta Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów; błogosławieństwo to odbędzie się również po niedzielnej Mszy sprawowanej w sobotę wieczorem. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zakup i utrzymanie środków transpotru na misjach.

2. W tym tygodniu w liturgii: piatek- święto św. Marii Magdaleny, sobota- święto św. Brygidy, Zak., Patronki Europy. 

3. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odszedł śp. Stanisław Raznny z ul. Broniewskiego. 

 

10.07.2022 r. Piętnasta Niedziela Zwykła

1. We wtorek 13 lipca, po Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek- święto św. Benedykta Opata, patrona Europy, wtorek- wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, BM., środa- wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, piątek- wspomnienie św. Bonawentury, BDK., sobota- wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Grzegorz Mokrzycki z ul. Jaśminowej.

 

03.07.2022 r. Czternasta Niedziela Zwykła

1. Rozpoczął się czas wakacji; niech nie zabraknie w nim codziennej modlitwy, niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz sakramentu pokuty i pojednania.

2. W tym tygodniu wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, Dz. i Św. jana z Dukli, P. 

3. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Kazimiera Wasilewska, z ul. Południowej, Krystyna Sochacka, z ul. Wschodniej, Aurelia Łopata, z Dzieraw, Halina Skoczeń, z USA. 

 

26.06.2022 r. Trzynasta Niedziela Zwykła

1. Rozpoczął się czas wakacji; niech nie zabraknie w nim codziennej modlitwy, niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz sakramentu pokuty i pojednania.

2. W środę 29 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, we wtorek wspominamy św. Ireneusza, BM., w sobotę- NMP Licheńską. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami oraz okazją do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Jadwiga Cieślik z ul. Toruńskiej, Irena Walczak z ul. Bogumiła, Jolanta Szymczak z ul. Wyszyńskiego.

 

19.06.2022 r. Dwunasta Niedziela Zwykła

1. Trwamy w duchu wdzięcznosci Jezusowi Chrystusowi za Najświętszy Sakrament Jego Ciała i Krwi- Litania do NSPJ i procesja eucharystyczna po Mszach o godzinie 18.00.

2. W tym tygodniu przezywać będziemy: we wtorek- wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zak., w środę- uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek- uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę- wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

3. W czwartek w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej przed zakończeniem roku szkolnego. 

4. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Antonina Lewandowska, z ul. Kajki, Jakub Główczyński, z ul. Krańcowej, Jadwiga Cieślik, z ul. Toruńskiej. 

 

12.06.2022 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze sprawowane będą o godzinie 7.00; 9.00; 10.30; po procesji eucharystycznej- około 13.00; nie będzie Mszy o godzinie 18.00. Jako parafia jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie czwartego ołtarza- przy ratuszu miejskim. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła MB Częstochowskiej po Mszy o 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa całą asystę, chór, LSO, dzieci sypiące kwiatki oraz wszystkich parafian. 

2. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe jest sprawowane każdego dnia o godzinie 17.45.

3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: św. Antoniego z Padwy, PDK., bł. Michała Kozala, BM., św. Alberta Chmielowskiego, Zak. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł Władysław Tanadyński z ul. Sienkiewicza. 

 

05.06.2022 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W przyszłą niedzielę- uroczystość Najświętszej Trójcy; kończy się czas Komunii wielkanocnej. Tego dnia o godzinie 12.00 Mszę prymicyjną będzie sprawował ks. Jan Tomczyk MSF.

2. W poniedziałek- święto NMP Matki Koscioła; Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00, w czwartek- święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 

3. W czwartek 9 czerwca, w godzinach 8.00-12.00 będzie można oddać krew. Akcja krwiodawstwa jak zwykle w dużej sali parafialnej.

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Andrzej Łągiewczyk z ul. Broniewskiego, Teresa Rutkowska z ul. Poniatowskiego, Zbigniew Knop z ul. Poniatowskiego.

 

29.05.2022 r. VII Niedziela Wielkanocy- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego; nowenna do Ducha Świętego- codziennie w ramach nabożeństwa majowego/czerwcowego. W Przyszłą niedzielę- uroczystość Zesłania Ducha Świętego; rocznica I Komunii Świętej o godzinie 12.00. 

2. W czwartek 2 czerwca J.E. biskup Krzysztof Wętkowski dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. Program tego wydarzenia jest następujący:

15.00- Spotkanie z dyrekcją pracownikami i mieszkańcami DPS przy ul. Poniatowskiego w Kole; następnie modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym.

16.00- Spotkanie w świątyni z dziećmi komunijnymi, dziećmi mającymi rocznicę I Komunii Świętej oraz rodzicami z małymi dziećmi; każde dziecko otrzyma błogosławieństwo od ks. biskupa; następnie w auli parafialnej- spotkanie ze wspólnotami działającymi przy parafii, osobami zaangażowanymi w życie parafii.

18.00- Uroczysta Msza z udzieleniem sakramentu bierzmowania, na którą zapraszamy wszystkich parafian.

3. Zapraszamy na wydarzenie: 

4. Spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich najbliższych- w poniedziałek 30 maja o godzinie 16.00. 

5. Spowiedź dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii Świętej- w piątek 3 czerwca o godzinie 16.00; próba tego samego dnia o godzinie 15.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. 

7. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Andrzej Łągiewczyk z ul. Broniewskiego, Teresa Rutkowska z ul. Poniatowskiego. 

 

22.05.2022 r. VI Niedziela Wielkanocy

1. W czwartek 2 czerwca J.E. biskup Krzysztof Wętkowski dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. Program tego wydarzenia jest następujący:

15.00- Spotkanie z dyrekcją pracownikami i mieszkańcami DPS przy ul. Poniatowskiego w Kole; następnie modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym.

16.00- Spotkanie w świątyni z dziećmi komunijnymi, dziećmi mającymi rocznicę I Komunii Świętej oraz rodzicami z małymi dziećmi; każde dziecko otrzyma błogosławieństwo od ks. biskupa; następnie w auli parafialnej- spotkanie ze wspólnotami działającymi przy parafii, osobami zaangażowanymi w życie parafii.

18.00- Uroczysta Msza z udzieleniem sakramentu bierzmowania, na którą zapraszamy wszystkich parafian.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; nowenna do Ducha Świętego rozpocznie się od najbliższego piątku i będzie odprawiana w ramach nabożeństwa majowego. 

3. Rocznica I Kominii Świętej dzieci klas IV odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godzinie 12.00. 

4. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Mieczysław Brzeziński z ul. Włocławskiej, Sabina Kijek z ul. Zamkowej, Przemysław Szczypkowski z ul. Garncarskiej. 

 

15.05.2022 r. V Niedziela Wielkanocy

1. W czwartek 2 czerwca J.E. biskup Krzysztof Wętkowski dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. Program tego wydarzenia jest następujący:

15.00- Spotkanie z dyrekcją pracownikami i mieszkańcami DPS przy ul. Poniatowskiego w Kole; następnie modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym.

16.00- Spotkanie w świątyni z dziećmi komunijnymi, dziećmi mającymi rocznicę I Komunii Świętej oraz rodzicami z małymi dziećmi; każde dziecko otrzyma błogosławieństwo od ks. biskupa; następnie w auli parafialnej- spotkanie ze wspólnotami działającymi przy parafii, osobami zaangażowanymi w życie parafii.

18.00- Uroczysta Msza z udzieleniem sakramentu bierzmowania, na którą zapraszamy wszystkich parafian.

2. W środę 18 maja, po Mszy wieczornej- spotkanie młodzieży w ramach przygotowań do bierzmowania.

3. Z Wielką radością informujemy, że w najbliższą sobotę 21 maja o godzinie 11.00 nasz rodak diakon Jan Tomczyk przyjmie święcenia prezbiteratu w klasztorze MSF w Kazimierzu Biskupim. Uroczystą Mszę prymicyjną będzie sprawował w naszej świątyni w niedzielę 12 czerwca o godzinie 12.00. Otoczmy go naszą modlitwą i prośmy Pana Jezusa, aby posyłał jak najwięcej robotników na swoje żniwo. 

4. Informujemy, że rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godzinie 12.00.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Władysława Jabłońska i Włodzimierz Jabłoński z ul. Garncarskiej, Władysław Wiśniewski z ul. Miłosnej. 

 

08.05.2022 r. IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza czwarta Niedziela Wielkanocy, jest Niedzielą Dobrego Pasterza; modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie w Kościele. Rozpoczynamy dni szczególnej modlitwy o powołania do wyłącznej służby Bożej w Kościele.

2. W środę 11 maja, po wieczornej Mszy (ok 18.45) Kolejna próba młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

3. W piątek 13 maja, po wieczornej Mszy zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

4. W poniedziałek przezywać będziemy uroczystość św. Stanisława, BM., a w sobotę święto św. Macieja Ap.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła śp. Barbara Zadawaj z Gozdowa.

 

01.05.2022 r. III Niedziela Wielkanocy

1. Przyszła czwarta Niedziela Wielkanocy, jest Niedzielą Dobrego Pasterza; modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie w Kościele.

2. W środę 4 maja, po wieczornej Mszy- kolejna próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej; spowiedź dzieci, ich rodziców i najbliższych w piątek 6 maja o godzinie 16.00. Uroczystość I Komunii Świętej- w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00

3. W piątek 6 maja, po wieczornej Mszy- spotkanie młodzieży klas 8 przygotowującej się do bierzmowania.

4. Nabożeństwa Majowe ku czci NMP każdego dnia o 17.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła śp. Marianna Kapusta z ul. Sienkiewicza.

 

24.04.2022 r. II Niedziela Wielkanocy- święto Miłosierdzia Bożego 

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocy- kończąca oktawę świąt Paschalnych, jest według woli Pana Jezusa i ustanowienia papieża Jana Pawła II świętem Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek po wieczornej Mszy, oraz w sobotę o godzinie 9.00 odbędą się próby dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

3. W piątek 29 kwietnia, po Mszy o 18.00- spotkanie młodzieży, która w tym roku przystępuje do sakramentu bierzmowania; obecność obowiązkowa.

4. W piątek po wieczornej Mszy rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu o miłosierdzie Boże i pokój dla świata i w ludzkich sercach. Adoracja zakończy się w sobotę przed Mszą o 7.00.

5. Przyszła niedziela- III Wielkanocy, jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Tego dnia przypada 1 maja; nabożeństwa majowe ku czci NMP o godzinie 17.30.

6. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Romuald Gradomski z ul. Toruńskiej, Dariusz Warszawski z ul. Włocławskiej.

 

17.04.2022 r. Niedziela- uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Przyszła niedziela zgodnie z pragnieniem Pana Jezusa i z ustanowienia papieża Jana Pawła II jest świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus orędzie o swoim Miłosierdziu przekazywał naszej diecezjance św. Faustynie Kowalskiej, a ona zapisała je w swoim Dzienniczku:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). 

Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia- każdego dnia o 17.45; w niedzielę- Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi- godzina 15.00. 

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia Triduum Paschalnego; służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym, chórowi, szczególnie wspólnocie Drzewo Życia za pomoc w zaprojektowaniu i przygotowaniu Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji. 

 

10.04.2022 r. Niedziela Męki Pańskiej- Palmowa

1. Zapraszamy do głębokiego uczestnictwa w Triduum Paschalnym w naszej świątyni

Wielki Czwartek, godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu adoracji do 21.00

***

Wielki Piątek, godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

15.00- Godzina Miłosierdzia (okazja do spowiedzi)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do 21.00

***

Wielka Sobota

Błogosławieństwo pokarmów- 9.00-15.00, co godzina; w Dzierawach błogosławieństwo pokarmów o godzinie 11.00; 
adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od 9.00

***

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
(wieczór z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę), godz. 21.00 - Wigilia Paschalna- najważniejsza liturgia roku i procesja rezurekcyjna. Na tę liturgię przynosimy świece

MŁODZIEŻ KLAS 6, 7 I 8 W RAMACH FORMACJI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA UCZESTNICZY OBOWIĄZKOWO W CAŁEJ LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO. 

2. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Tadeusz Majewski, Helena Pałka, Bolesława Szeller, z ul. Toruńskiej, Stanisława Pańka z ul. Zawadzkiego, Sławomir Supeł z ul. Włocławskiej, Eugenia Kalinowska z ul. Broniewskiego, Jan Rusek z ul. Sienkiewicza, Czesława Miśko z ul, Harcerskiej. 

 

03.04.2022 r. Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej-Palmowa; błogosławieństwo palm podczas wszystkich Mszy, uroczysta Eucharystia i poprzedzająca ją procesja z palmami o godzinie 10.30. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele obchód Wielkiego Tygodnia. 

2. Nasza diecezjalna Caritas rozprowadza czekoladowe baranki wielkanocne- dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom ukraińskim cierpiącym z powodu wojny. 

3. Rozpoczynamy dziś przedświąteczną zbiórkę żywności dla najuboższych z naszej parafii; prosimy o produkty o długiej przydatności: cukier, mąkę, kaszę, ryż, makaron, kawę, herbatę, słodycze, itp. Dary należy składać do specjalnych koszów na tyle świątyni.

4. W czwartek 7 kwietnia, w sali parafialnej prowadzona będzie kolejna akcja krwiodawstwa; zapotrzebowanie na ten cenny dar jest bardzo duże; krew jest również wysyłana do ratowania życia i zdrowia chorych i rannych na Ukrainie.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła św. Maria Sobótka z ul. Sienkiewicza.

 

27.03.2022 r. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś niedziela Laetare- niedziela radości. Motywem naszej najgłębszej radości jest to, że Bóg jako Ojciec, poprzez miłość i przebaczenie, odnawia w nas godność swoich dzieci, którą otrzymaliśmy na chrzcie, a którą poniżyliśmy przez grzech. Ta radość płynie z bliskich już wydarzeń paschalnych- tajemnic naszego odkupienia. 

2. Przypominamy o nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w pierwszy piątek przed Mszą o 7.00 i od godziny 17.00.

 

20.03.2022 r. Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

1. Przypominamy, że nasze rekolekcje parafialne odbędą się 26 maraca (sobota) i 27 marca (niedziela); porządek jest następujący: 9.00- Msza z homilią ogólną; 10.30- Msza z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych; 15.00- SPOTKANIE Z KANDYDATAMI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA (KLASY 6,7 I 8) W SALI PARAFIALNEJ; 16.00- Msza, na którą zapraszamy dzieci i młodzież; 18.00- Msza z homilią ogólną. (spowiedź- pół godziny przed każdą Mszą). W niedzielę- program wg porządku niedzielnego. 

2. W piątek 15 marca przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy to Odwieczny Syn Boży stał się człowiekiem w łonie Maryi Dziewicy; z ustanowienia papieża Jana Pawła II jest to dzień świętości Życia służący obronie dzieci poczętych. Msze w tym dniu o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00- poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. 

3. W naszej parafii akt poświęcenia Rosjii i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP nastąpi w piątek, 25 marca, po Mszy o godzinie 18.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem (adoracja potrwa do godziny 21.00; zakończenie Apelem Jasnogórskim). Wcześniej, o 17.30 Droga Krzyżowa w intencji pokoju na świecie.

4. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Tadeusz Frątczak, z ul. Broniewskiego, Józefa Skowrońska, z ul. Sienkiewicza. 

 

13.03.2022 r. Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

2. W sobotę, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; tego dnia Msze będą sprawowane o 7.00; 9.00; 18.00.

3. Już dzis informujemy, że nasze rekolekcje parafialne odbędą się 26 maraca (sobota) i 27 marca (niedziela); porządek jest następujący: 9.00- Msza z homilią ogólną; 10.30- Msza z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych; 15.00- SPOTKANIE Z KANDYDATAMI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA (KLASY 6,7 I 8) W SALI PARAFIALNEJ; 16.00- Msza, na którą zapraszamy dzieci i młodzież; 18.00- Msza z homilią ogólną. (spowiedź- pół godziny przed każdą Mszą). W niedzielę- program wg porządku niedzielnego. 

 

05.03.2022 r. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale- niedziele, godzina 17.30. Zapraszamy. 

2 . W naszej parafii prowadzimy akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Prosimy o:

- koce,

- śpiwory,

- karimaty,

- ręczniki,

- materiały opatrunkowe,

- wodę pitną,

- żywność długoterminową,

- mleko modyfikowane,

- środki higieniczne, środki czystości, pampersy.

Prosimy również, aby przekazywane rzeczy były nowe ze względu na ich przydatność. Dary można składać w świątyni, w przygotowanych koszach; zbiórka- ze względu na pilnie potrzebna pomoc potrwa tylko do przyszłej niedzieli.

3. W piątek 11 marca, po wieczornej Mszy- spotkanie uczniów klas 6 i 7 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W poniedziałek 7 marca a więc jutro, w Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Kole, w godzinach 8.30-12.00 będzie można oddać krew, na która jest teraz bardzo duże zapotrzebowanie; krew jest również wysyłana przez Polskę do ratowania rannych i chorych na Ukrainie.

 

27.02.2022 r. Ósma Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post; tego dnia Msze z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły; zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, jest to dzień postu o pokój na świecie, szczególnie w Europie, na Ukrainie. 

2. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście- Droga Krzyżowa- piątki, godzina 17.30; Gorzkie Żale- niedziele, godzina 17.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w I piątek przed Mszą o 7.00 i od godziny 17.00.

4. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami- w najbliższy piątek, po Mszy o godzinie 18.00.

5. W Środę Popielcową i w przyszłą niedzielę, po Mszach będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc mieszkańcom Ukrainy, dotkniętej wojną; dar ofiarowany z serca jest realizacją jałmużny wielkopostnej. 

6. Tegoroczny kurs przedmałżeński odbywać się będzie w naszej parafii w Wielkim Poście od niedzieli 06 marca i potrwa do Niedzieli Palmowej 10 kwietnia. Spotkania odbywać się będą w dużej sali parafialnej, w niedziele o godzinie 16.00. Zapraszamy. 

7. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zygmunt Sochacki, z ul. Krętej, Irena Jakimowicz, z ul. Poniatowskiego, Eugenia Macurek, z Kościelca, Zofia Walczak, z ul. Włocławskiej, Beata Krupińska, z ul. Krętej. 

 

20.02.2022 r. Siódma Niedziela Zwykła

1. W piątek, 25 lutego, po Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

2. W ostatnim tyugodniu do wiecznosci odeszli: Halina Schyller, z ul. Sienkiewicza, Adela Bednarek, z ul. Broniewskiego, Ewa Czajkowska, z ul. Broniewskiego.
 

13.02.2022 r. Szósta Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek 14 lutego przeżywamy święto św. Cyryla (Mnicha) i Metodego (Biskupa)- Patronów Europy; módlmy się przez ich wstawiennictwo o chrześcijańskie przebudzenie dla naszego kontynentu, a także o pokój, zwłaszcza na Ukrainie. O tę modlitwę apeluje papież Franciszek oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 

2. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Piotr Sobczyk, z ul. Włocławskiej, Danuta Królak, z ul. Zawadzkiego, Elżbieta Benda, z ul. Zawadzkiego.
 

06.02.2022 r. Piąta Niedziela Zwykła

1. Dnia 11 lutego (w tym roku w piątek), z ustanowienia papieża Jana Pawła II przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy osoby chore, starsze, cierpiące na Mszę o godzinie 18.00, podczas której udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Obowiązkiem ludzi zdrowych (najbliższych) jest troska o chorych w rodzinach; pomózmy im tego dnia dostać się do świątyni. Można również wezwać kapłana z posługą sakramentalną do domu chorego.

2. W najbliższy czwartek 10 lutego, w sali parafialnej, od godziny 8.00 do 12.00 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa. Zapraszamy. 

3. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Jerzy Cygaro, z ul. Toruńskiej, Władysław Alenowicz i  Dorota Kazimierska z ul. Nowy Rynek.

 

30.01.2022 r. Czwarta Niedziela Zwykła

1. W środę 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego; tego dnia przynosimy do świątyni świece- gromnice do pobłogosławienia. Msze będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej; na tej Mszy pobłogosławimy ich świece. Dzień 2 lutego z ustanowienia papieża Jana Pawła II Jest Dniem Życia Konsekrowanego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek przed Msza o 7.00 i od godziny 17.00. W środę- zmiana tajemnic różańcowych we wspólnocie Żywego Różańca.

3. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Lech Matlęga z Gozdowa, Tomasz Cierzniak z Barcina, Janina Czerzewska z ul. Nowy Rynek, Barbara Baranowska z ul. Stary Rynek.

 

23.01.2022 r. Trzecia Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest z ustanowienia papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Trzeba nam dziś powrócić do goliwego czytania i słuchania Słowa Bożego. 

2. W tym tygodniu- po uprzednim poinformowaniu, odwiedzimy rodziny, które zaprosiły kapłana na wizytę duszpasterską.

3. W piątek po Mszy o godzinie 18.00 rozpocznie się całonocna Adoracja Najświetszego Sakramentu w intencji rodzin naszego miasta i okolic, zakończenie w sobotę przed Mszą o 7.00. Zapraszamy. 

4. W oststnim tygodniu do wieczności odeszli: Marian Pokrzywa z ul. Asnyka, Eugenia Słomska z ul. Zawadzkiego, Longina Pusta z ul. Zawadzkiego, Salomea Fret z ul. Bogumiła, Czesław Szymankiewicz z ul. Wojciechowskiego, Józef Korzeniewski, z ul. Rzeźniczej. 

 

16.01.2022 r. Druga Niedziela Zwykła

1. W dniach 18-15 stycznia przezywać będziemy w Kościele dni szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan.

2. Przyszła niedziela (Trzecia Niedziela Zwykła), z woli papieża Franciszka została ustanowiona Niedzielą Słowa Bożego.

3. W tym tygodniu na Msze kolędowe zapraszamy następujących mieszkańców:

poniedziałek, 17 stycznia- ul. Bogumiła, Poniatowskiego, Szpitalnej, Niezłomnych, Bąkowskiego, Powstańców 1863, Prusa, Bema, Żeromskiego, Łąkowej, Lipowej, Południowej, Miłosnej, Wesołej, Cichej, Orzeszkowej

czwartek, 20 stycznia- ul. Buszy, Cisowej, Dąbrowskiego, Akacjowej, Długosza, 20-stycznia, Grodzkiej, Harcerskiej, Jasnej, Jaśminowej, Kajki, Kasztanowej, Krętej, Kilińskiego, Krańcowej, Zawiszy, Żelaznej, Krótkiej, Krzywej, Kuśnierskiej, Stary Rynek, Nowy Rynek

sobota, 22 stycznia- ul. Asnyka, Północnej, Rzeźniczej, Mickiewicza, Klasztornej, Słonecznej, Starowarszawskiej, Świerkowej, Wiatracznej, Topolowej, Wierzbowej, Wschodniej, Zamkowej, oraz wszystkich parafian, którzy z niezamierzonych przyczyn nie zostali wymienieni. 

4. Wizyty na zaproszenie w domach i mieszkaniach odbywać się będą w przyszłym tygodniu. 

5. W minionym tygodniu w naszej świątyni zostało zainstalowane ogrzewanie ławek i siedzisk, co znacznie ułatwi i umili uczestniczenie w nabożeństwach w okresie zimy. 

6. W środę o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza św. za solenizanta ks. Mariusza Budkiewicza, któremu składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w służbie kapłańskiej.

7. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Dariusz Baryła, z ul. Garncarskiej i Irena Krakus-Siwińska, z ul. Toruńskiej.

 

09.01.2022 r. Niedziela- święto Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kolędowa wizyta duszpasterska odbywać się będzie w naszej parafii w dwóch formach; wizyta w domu/mieszkaniu na zaproszenie, które można kierować w kancelarii parafialnej, zakrystii, telefonicznie lub wiadomości na fanpage Parafii. Druga forma to udział we Mszy kolędowej, która będzie sprawowana o godzinie 18.00. W następnym tygodniu na Msze kolędowe zapraszamy mieszkańców:

środa, 12 stycznia: ul. Sienkiewicza (cała), ul. Broniewskiego (cała)

czwartek, 13 stycznia: ul. Włocławska (cała), Wojciechowskiego (cała), Powstańców Wielkopolskich (cała), ulice: Zielona, Garncarska, Zawadzkiego

piątek, 14 stycznia: ul. Toruńska (cała), ulice: Sportowa, Zegarowa, Ceramiczna

sobota, 15 stycznia: Dzierawy, Staszków, Gozdów

 

02.01.2022 r. Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim- ogłoszenia

1. W czwartek 6 stycznia przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego; podczas Mszy zostanie pobłogosławiona woda, kadzidło i kreda dla oznaczenia naszych domów (C+M+B- Christus mansionem benedicat, lub J+M+J- Jezus, Maryja, Józef, oraz rok). Tego dnia Msze będą celebrowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca; spowiedź przed godziną 7.00 i od godziny 17.00. 

3. Kolędowa wizyta duszpasterska odbywać się będzie podobnie, jak w roku ubiegłym; szczegoły zostaną podane w najbliższym czasie. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Grzegorz Ostrowski, z ul. Asnyka, Piotruś Siuta, z ul. Garncarskiej, Beata Straszewska, z ul. Kajki, Jerzy Kuśmierek, z Dzieraw. 

 

26.12.2021 r. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, święto Świętej Rodziny- ogłoszenia

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; starajmy sie kształtować nasze relacje rodzinne w oparciu o wzorzec dany nam w Świętej Rodzinie z Nazaretu. 

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek, święto Świętych Młodzianków Męczenników, w sobotę, uroczystość Świetej Bożej Rodzicielki Maryi (tego dnia obowiązuje udział we Mszy św.; Msze w naszej świątyni o 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00).

3. W ostatni dzień roku 31 grudnia zapraszamy na godzinię 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne, by złożyć Bogu dziękczynienie za kolejny rok, który nam dał. Za publiczne wyśpiewanie hymnu Ciebie, Boga wysławiamy w ostatni dzień roku i hymnu O Stworzycielu, Duchu Przyjdź w pierwszy dzień nowego roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

4. W czwartek, 30 grudnia swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz Eugeniusz; Msza w intencji dostojnego Solenizanta będzie sprawowana tego dnia o godzinie 18.00. Otoczmy Księdza Proboszcza naszą życzliuwością, obecnością, a przede wszystkim modlitwą. 

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Walentyna Borysiewicz, z ul. Broniewskiego, Eugeniusz Głowacki, z ul. Broniewskiego, Andrzej Szymczak z Gozdowa. 

 

19.12.2021 r. Czwarta Niedziela Adwentu- ogłoszenia

1. Zbliża się Uroczystość Narodzenia Pańskiego; Msze święte w naszej świątyni o 24.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godzinie 7.00. W niedzielę 26 grudnia- święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa- Msze w porządku niedzielnym.

2. Zadbajmy o podniosły i godny przebieg wieczerzy wigilijnej; niech nie zabraknie odczytania słów Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i śpiewu kolęd.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej w dalszym ciagu można nabywać opłatki wigilijne oraz świece Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. 

4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy złożyli dary żywnościowe i środki czystości dla ubogich z naszej parafii. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zygmunt Chojnacki z ul. Toruńskiej, Marian Lewandowski z ul. Broniewskiego, Jan Ciepły z ul. Zawadzkiego, Genowefa Wituła z ul. Bogumiła, Monika Olczak z ul. Wesołej. 

 

12.12.2021 r. Trzecia Niedziela Adwentu, Gaudete- ogłoszenia

1. Adwentowe rekolekcje parafialne odbywać się będą w dniach 18-19 grudnia (sobota, niedziela); program rekolekcji jest następujący:

SOBOTA, 18 GRUDNIA

6.00- Msza roratnia

9.00- Msza św.

10.30- Msza z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych (pomóżmy osobom starszym, chorym dostać się do świątyni, to nasz moralny i chrześcijański obowiązek)

15.00- spotkanie w sali parafialnej dla kandydatów do bierzmowania (klasy 6, 7 i 8)

16.00- Msza św.- dzieci i młodzież

18.00- Msza św.

Spowiedź- pół godziny przed każdą Mszą (posługiwać będą zaproszeni prezbiterzy z dekanatu)

NIEDZIALA, 19 GRUDNIA- Msze wg porządku niedzielnego

2. W dalszym ciągu można zakupować świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, jest jeszcze dostępny opłatek wigilijny.

3. W minionym tygodniu do wiecznosci odeszli: Czesława Nowak oraz Stanisława Zakrzewska z ul. Toruńskiej, Sławomir Andrzejczuk z ul. Jaśminowej. 

 

05.12.2021 r. Druga Niedziela Adwentu- ogłoszenia

1. Zachęcamy do nabywania świec Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; w zakrystii kościoła jest również dostepny pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny- chleb ten wyraża jedność całej wspólnoty parafialnej, dlatego zachęcamy, aby opłatek wziąć właśnie ze swojego kościoła parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele parafialne. 

2. Podziel się chlebem, podziel się niebem- pod takim hasłem organizujemy przedświąteczną zbiórkę żywności i artykułów chemicznych dla potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka rusza od teraz i potrwa do 15 grudnia. Zbieramy artykuły żywnościowe: makarony, ryż, cukier, mąkę, dżemy, konserwy, kawę, herbatę, słodycze, produkty o długim terminie przydatności; oraz artykuły chemiczne do prania, mycia, sprzątania. Dary można składać do odpowiednich koszów w świątyni. Niech to będzie konkretny gest miłości wobec Jezusa obecnego w drugim człowieku. 

3. W środę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Treścią tej uroczystosci jest prawda wiary wyrażona w dogmacie ogłoszonym przez papieża Piusa IX w 1854 r., że Maryja na mocy przyszłych zasług swego Syna Jezusa Chrystusa, w chwili poczęcia została zachowana od grzechu pierworodnego i obdarzona łaską szczególnej świętości, do której jesteśmy zaproszeni także my, jako Kościół- Oblubienica Chrystusa. Tego dnia Msze św. będą sprawowane o 6.00; 9.00; 10.30 i 18.00.

4. Adwentowe rekolekcje parafialne odbywać się będą przed IV Niedzielą Adwentu, tj. 18 i 19 grudnia; tak zaplanujmy czas, aby dorośli, osoby starsze, młodzież i dzieci mogły wziąć udział w skupieniu rekolekcyjnym- jest to bardzo ważne dla rozwoju życia duchowego; szczegółowy plan zostanie podany w późniejszym terminie. 

5. W czwartek 9 grudnia w sali parafialnej, w godzinach 8.00-12.00 będzie można oddać krew; zapraszamy osoby pełnoletnie, zdrowe pragnące podzielić się darem z siebie na znak miłości do drugiego człowieka. któremu nasza krew może uratować zdrowie i życie. 

6. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła śp. Władysława Szurgot z ul. Bogumiła. 

 

28.11.2021 r. Pierwsza Niedziela Adwentu- ogłoszenia

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, a za razem początek nowego roku liturgicznego. Już teraz informujemy, że Msze wotywne o NMP w Adwencie, tzw. Msze roratnie będą sprawowane w naszej świątyni od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00.

2. Zachęcamy do nabywania świec Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; w zakrystii kościoła jest również dostepny pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny- chleb ten wyraża jedność całej wspólnoty parafialnej, dlatego zachęcamy, aby opłatek wziąć właśnie ze swojego kościoła parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele parafialne. 

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piatek i I sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; pamiętajmy o spowiedzi pierwszopiątkowej.

4. W najbliższą środę 1 grudnia, po Mszy o godzinie 18.00- spotkanie Żywego Różańca, wymiana tajemnic i podjęcie nowej intencji na miesiąc. 

5. Podziel się chlebem, podziel się niebem- pod takim hasłem organizujemy przedświąteczną zbiórkę żywności i artykułów chemicznych dla potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka rusza od teraz i potrwa do 15 grudnia. Zbieramy artykuły żywnościowe: makarony, ryż, cukier, mąkę, dżemy, konserwy, kawę, herbatę, słodycze, produkty o długim terminie przydatności; oraz artykuły chemiczne do prania, mycia, sprzątania. Dary można składać do odpowiednich koszów w świątyni. Niech to będzie konkretny gest miłości wobec Jezusa obecnego w drugim człowieku. 

6. Już dziś informujemy, że nasze adwentowe rekolekcje parafialne odbywać się będą przed IV Niedzielą Adwentu, tj. 18 i 19 grudnia; tak zaplanujmy czas, aby dorośli, osoby starsze, młodzież i dzieci mogły wziąć udział w skupieniu rekolekcyjnym- jest to bardzo ważne dla rozwoju życia duchowego. 

5. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: Wiesława Gradomska z ul. Broniewskiego, Jadwiga Żabska z ul. Wojciechowskiego, Agnieszka Frankowska z ul. Wschodniej, Piotr Izydorczyk z ul. Poniatowskiego. 

 

21.11.2021 r. Trzydziesta czwarta Niedziela Zwykła, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata- ogłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego; przypada w nią uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata wprowadzona do liturgii przez papieża Piusa XI encykliką Quas Primas na zakończenie roku jubileuszowego 1925 r. 

2. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu, a za razem początek nowego roku liturgicznego. Już teraz informujemy, że Msze wotywne o NMP w Adwencie, tzw. Msze roratnie będą sprawowane w naszej świątyni od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00.

3. Zachęcamy do nabywania świec Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; w zakrystii kościoła jest również dostepny pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny- chleb ten wyraża jedność całej wspólnoty parafialnej, dlatego zachęcamy, aby opłatek wziąć właśnie ze swojego kościoła parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele parafialne. 

4. W piątek 26 listopada, po Mszy o godzinie 18.00 spotkanie uczniów klas 6 i 7 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

5. W ostatnim tygodniu do wiecznosci odeszli: śp. Antoni Antczak z ul. Wyszyńskiego i Wiesława Gradomska z ul. Broniewskiego. 

 

14.11.2021 r. Trzydziesta trzecia Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. Zbiżamy się do końca roku kościelnego- przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego; jest to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. 

2. Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym, zwłaszcza dzieciom. 

3. W piątek 19 listopada, po wieczornej Mszy, odbędzie się spotkanie uczniów klas 8 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

4. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Marek Lamprych, z ul. Asnyka, Czesław Wichłacz, z ul. Włocławskiej, Mieczysław Majewski ze Straszkowa, Marianna Marciniak z Konina, Czesława Warszawska z ul. Włocławskiej, Lucjan Dopierała z ul. Słonecznej.  

 

07.11.2021 r. Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. W czwartek 11 listopada przeżywać będziemy kolejną rocznicę odzyskania niepodległosci; tego dnia Msze święte będą sprawowane o 7.00; 10.30- za ojczyznę; 18.00. 

2. W tym tygodniu w liturgii: wtorek- święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, środa- wspomnienie św. Leona Wielkiego, Pap., czwartek- wspomnienie św. Marcina z Tours, B., piątek- wspomnienie św. Jozafata, BM., sobota- wspomnienie św. męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. 

3. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy dzień szczególnej jednosci z chrześciajami przesladowanymi za wiarę; ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla pomoc dla naszych braci i sióstr cierpiących z powodu przynależności do Chrystusa. Wspomóżmy ich naszą modlitwą i ofiarą. 

 

31.10.2021 r. Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą odprawiane w następującym porządku: 7.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 9.00, 10.30, 12.00 oraz procesja i modlitwy za zmarłych i 15.00- na cmentarzu parafialnym. Drugiego listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: 7.00, 9.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 15.00- na cmenarzu parafialnym za wszystkich wiernych zmarłych, zmarłych parafian. 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w pierwszy piątek przed Mszą o 7.00 i od godziny 17.00. 

3. W minonym tygodniu do wieczności odeszła śp. Maria Osowiecka z ul. Broniewskiego. 

 

24.10.2021 r. Trzydziesta Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej świątyni parafialnej; jest to wyjatkowy dzień dla parafii stanowiący okazję do odnowienia więzi ze wspólnotą i zastanowienia się, w jaki sposób można włączyć się w jej życie. 

2. Niebawem uroczystość Wszystkich Świętych, tego dnia Msze święte będą odprawiane w następującym porządku: 7.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 9.00, 10.30, 12.00 oraz procesja i modlitwy za zmarłych i 15.00- na cmentarzu parafialnym. Drugiego listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: 7.00, 9.00 i 18.00- w świątyni parafialnej; 15.00- na cmenarzu parafialnym za wszystkich wiernych zmarłych, zmarłych parafian. 

3. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki za zmarłych; wypominki będzie można również zamówić na cmentarzu 31 października od godziny 14.00 do zakończenia Mszy (ok. 16.00), w dzień Wszystkich Świętych- od rana do zakończenia ostatniej Mszy na cmentarzu (ok. 16.00), oraz 2 listopada od 14.00 do zakończenia Mszy (ok. 16.00). 

4. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Krzysztof Dopieralski z ul. Wojciechowskiego. 

 

17.10.2021 r. Dwudziesta dziewiąta Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. W poniedziałek 18 października- święto św. Łukasza Ewangelisty; patronalny dzień pracowników służby zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i pracownikom lecznictwa dziękujemy za troskę o nasze życie i zdrowie, otaczamy ich modlitwą i życzliwością. 

2. Przyszła niedziela 24 października jest niedzielą Misyjną. Ten dzień przypomina nam, że na mocy chrztu wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Ewangelii. Ofiary zbierane tego dnia przeznaczone będą na potrzeby misji katolickich. 

3. W piątek 22 października- spotkanie młodzieży klas 8 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania; zapraszamy na Różaniec, Mszę św. i spotkanie katechetyczne po wieczornej Mszy. Obecność jest obowiązkowa. 

4. Kino Nad Wartą w Kole zaprasza na projekcje filmu FATIMA w dniach 21, 24,25,27 października. Film opowiada o objawieniach NMP w Fatimie ponad 100 lat temu, warto go zobaczyć, ponieważ orędzie fatimskie jest wciąż aktualne.

5. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Kazimierz Markowski, z ul. Sienkiewicza, Anna Chyżewska, z ul. Powstańców Wielkopolskich, Wioleta Strużyńska, z ul. Kilińskiego, Czesław Kozajda, z ul. Poniatowskiego. 

 

10.10.2021 r. Dwudziesta ósma Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. Zachęcamy do zamawiania wypominek za naszych bliskich zmarłych; tradycja wypominek sięga starożytności Kościoła kiedy to biskup we Mszy odczytywał imiona świętych, a następnie zmarłych, prosząc, aby Bóg wpisał ich do księgi życia wiecznego; jest to modlitwa za zmarłych w bliskości celebracji eucharystycznej. Wypominki można zamawiać na cały rok, na cmentarz- na uroczystość Wszystkich Świętych i na osiem dni po uroczystości- na czas uzyskiwania szczególnych odpustów za zmarłych. Odpowiednie kartki znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki można zamawiać w kancelarii parafialnej. 

2. W środę 13 października- nabożeństwo fatimskie o godzinie 17.30; następnie nowenna ku czci NMP Nieustającej Pomocy i Eucharystia. Maryja objawiając się w różnych miejscach świata, jako pomoc do zbawiania zaleca Różaniec; jest to bowiem skrót Ewangelii, a poszczególne tajemnice zawiarają dzieło Jezusa dla naszego zbawienia. Różaniec w naszej świątyni o 17.30.

3. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Czesława Wichłacz z ul. Włocławskiej, Zdzisław Szmatałowski z ul. Krótkiej, Robert Kroszczyński z ul. Broniewskiego

 

03.10.2021 r. Dwudziesta siódma Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. Zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej; dopilnujmy, aby dzieci i młodzież również w niej uczestniczyła, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież klas 6, 7 i 8 przygotowująca sie do sakramentu bierzmowania. Różaniec w naszej świątyni w niedziele i dni powszednie o 17.30.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca- modlimy się szczególnie o nowe powołania do wyłącznej służby Bożej.

3. W czwartek 7 października w dzień Matki Bożej Różańcowej obchodzić będziemy tradycyjną uroczystość parafialną- odpust. Uroczysta Msza św. o godzinie 18.00; podczas tej Mszy pobłogosławimy różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Tego dnia nabożeństwo różańcowe odbędzie się wyjątkowo po Mszy, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy zabrać ze sobą świece. Nie będzie Różańca o 17.30. Jest to dzień patronalny kół Żywego Różańca. 

4. W dniach 14-15 października organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Warszawy- sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Świątynia Opatrzności Bożej, miejsce urodzin bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i Sanktuarium NMP Loretańskiej. Koszt- 240 zł przy udziale 45 osób. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

5. W najbliższy czwartek 7 października, od godziny 8.00 do 12.00 w sali parafialnej odbędzie sie kolejna akcja krwiodawstwa; zapraszamy osoby zdrowe, pełnoletnie, aby podzieliły się tym cennym darem z siebie. Zachęcamy również osoby, które nigdy wcześniej nie oddawały krwi, aby odważyły się na ten chwalebny czyn niosący ratunek drugiemu człowiekowi.

6. Do uroczystości Wszystkich Świętych pozostał miesiąc; już teraz zachęcamy do zamawiania wypominek za naszych bliskich zmarłych; tradycja wypominek sięga starożytności Kościoła kiedy to biskup we Mszy odczytywał imiona świętych, a następnie zmarłych, prosząc, aby Bóg wpisał ich do księgi życia wiecznego; jest to modlitwa za zmarłych w bliskości celebracji eucharystycznej. Wypominki można zamawiać na cały rok, na cmentarz- na uroczystość Wszystkich Świętych i na osiem dni po uroczystości- na czas uzyskiwania szczególnych odpustów za zmarłych. Odpowiednie kartki znajdują się na stoliku pod chórem.

 

 

26.09.2021 r. Dwudziesta szósta Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. Niebawem rozpoczyna się październik, a wraz z nim nabożeństwo różańcowe. Różaniec jest modlitwą opartą na Ewangelii i wielokrotnie w ciagu dziejów przekonywaliśmy się o jego mocy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej modlitwie; dopilnujmy, aby dzieci i młodzież również w niej uczestniczyła. Różaniec w naszej świątyni w niedziele i dni powszednie o 17.30.

2. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami; spowiedź w I piątek przed Mszą o 7.00 i od godziny 17.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie czynna krócej. 

3. Już dziś informujemy, że 7 października w dzień Matki Bożej Różańcowej obchodzić będziemy tradycyjną uroczystość parafialną- odpust. Uroczysta Msza św. o godzinie 18.00; podczas tej Mszy pobłogosławimy różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Tego dnia nabożeństwo różańcowe odbędzie się wyjątkowo po Mszy, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy zabrać ze sobą świece. Nie będzie Różańca o 17.30.

4. W najbliższy wtorek 28 września, o godzinie 15.00 odbędzie się po raz kolejny akcja Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże miłosierdzie dla nas, naszego miasta i całego świata w nastepujących miejscach: 

 1. Rondo na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Dąbska, al. Jana Pawła II.
 2. Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza, Włocławska, Szkolna.  
 3. Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza, Toruńska, 3 – go Maja.                                      
 4. Rondo na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Słowackiego, Freudenreicha.
 5. Skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Stary Rynek, Jasna, Pułaskiego.                    
 6. Skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Klasztorna, Kajki.                                               
 7. Rondo na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Poniatowskiego, Bogumiła.
 8. Rondo na skrzyżowaniu ulic Włocławska, Niezłomnych, Powstańców Wlkp.
 9. Rondo na skrzyżowaniu ulic Wojciechowskiego, Niezłomnych, Broniewskiego
 10. Skrzyżowanie ulic Broniewskiego, 20 -go stycznia.                                             
 11. Skrzyżowanie ulic Toruńska, Broniewskiego, Sportowa.                       
 12. Skrzyżowanie ulic Toruńska, Kolejowa, (Ceramiczna).                                       
 13. Skrzyżowanie ulic Konwaliowa, Różana przy figurce Matki Bożej Fatimskiej.

​5. W dniach 14-15 października organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Warszawy- sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Świątynia Opatrzności Bożej, miejsce urodzin bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i Sanktuarium NMP Loretańskiej. Koszt- 240 zł przy udziale 45 osób. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:Zenon Wojciechowski, z ul. Grodzkiej, Jan Mitulski, z ul. Asnyka. 

 

19.09.2021 r. Dwudziesta piąta Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. W piątek 24 września spotkanie młodzieży klas 6 i 7 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; 18.00 Msza i spotkanie katechetyczne; osoby posiadające już indeksy proszone są o ich zabranie na spotkanie. Obecność obowiązkowa. 

2. We wtorek- święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w czwartek- wspomnienie św. Pio, prezbitera.

3. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Antoni Szurgot; niech Pan przymie go do swojej chwały. 

 

12.09.2021 r. Dwudziesta czwarta Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. We wtorek przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, jest to dla naszej wspónoty jeden z najwazniejszych dni, uroczystość tytułu świątyni i parafii- czyli odpust; Msze święte tego dnia o 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00- suma odpustowa z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę parafialną i wszystkich, którzy pragną włączyć się w piękne przeżycie odpustu. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub ofiarować za kogoś zmarłego; warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (upodobania w grzechu), Komunia eucharystyczna, modlitwa wg intencji papieża, pragnienie uzyskania odpustu. 

2. W poniedziałek 13 września po wieczornej Mszy- nabożeństwo fatimskie; w ramach przygotowania do głębokiego przeżycia odpustu wspólnota Drzewo Życia zaprasza na nocną adorację Najświętszego Sakramentu; rozpoczęcie w poniedziałek 13 września po wieczornej Mszy i nabożeństwie fatimskim.

3. W piątek 17 września spotkanie młodzieży klas 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; 18.00 Msza i spotkanie katechetyczne; na spotkanie należy zabrać indeksy. Obecność obowiązkowa. 

4. W sobotę 18 września- święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. O godzinie 18.00 Msza św., będzie też okazja przystąpienia do spowiedzi; usilnie prosimy rodziców i opiekunów, aby dzieci i młodzież przystąpiła do spowiedzi i Komunii św. jeżeli nie uczyniła tego z racji rozpoczęcia roku szkolnego. 

5. W dniu odpustu- 14 września- kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Rydzewska z Francji, Irena Śpiewak z ul. Zawadzkiego, Stanisław Rojewski z ul. Wojciechowskiego, Stanisław Strzeliński z ul. Wiatracznej. 

 

05.09.2021 r. Dwudziesta trzecia Niedziela Zwykła- ogłoszenia 

1. Przygotowujemy się do uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego, która przypada 14 września; jest to dla naszej wspónoty jeden z najwazniejszych dni, uroczystość tytułu świątyni i parafii- czyli odpust; Msze święte tego dnia o 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00- suma odpustowa z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę parafialną i wszystkich, którzy pragną włączyć się w piękne przeżycie odpustu. 

2. W ramach przygotowania do głębokiego przeżycia odpustu wspólnota Drzewo Życia zaprasza na nocną adorację Najświętszego Sakramentu; rozpoczęcie w poniedziałek 13 września po wieczornej Mszy i nabożeństwie fatimskim. 

3. Informujemy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodzice będą mieć spotkania i nauczania w I piątki miesiąca o 18.00 (Msza św. i spotkanie). Kandydaci do sakramentu bierzmowania spotkania formacyjne będą mieć raz w miesiącu- terminy zostaną niebawem podane. W niedziele roku dzieci wraz z rodzicami uczestniczą we Mszy o 10.30, a młodzież o 12.00.

4. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na nowennę w środy, a także na Msze we wrześniu i październiku na cmentarzu o godzinie 15.00; czasem komuś zależy na szybkim terminie odprawienia- można skorzystać z takiego rozwiązania. W środy Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.30; o 17.45 modlitwa nowennowa przed wizerunkiem NMP Nieustającej Pomocy, o 18.00 Msza św. 

 

29.08.2021 r. Dwudziesta druga Niedziela Zwykła- ogłoszenia

1. Niebawem rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby zadbali o systematyczny udział dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii, regularną spowiedź oraz udział w katechezie szkolnej i parafialnej. Msza na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiuona w środę 01 września o godzinie 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów. 

2. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 12.00 zostaną pobłogosławione tornistry i przybory szkolne.

3. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne do sali parafialnej; nastąpi też wymiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą poranną oraz od godziny 17.00. Zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci. 

5. Zgodnie z praktyką parafialną od przyszłej niedzieli, w niedziele września i października będzie sprawowana Msza o godzinie 15.00 na cmentarzu parafialnym; przy tej okazji zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, a także do skaładania intencji na środową nowennę do MB Nieustającej Pomocy. 

6. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Bogdan Godlewski z ul. Broniewskiego. Niech Pan przyjmie go do swojej chwały. 

 

Internetowa Liturgia Godzin

Komentarz do codziennej Ewangelii

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

facebook

Imieniny